Актор дав півторагодинне інтерв'ю телеведучому Олексію Суханову, в якому відверто висловив свою позицію в багатьох спірних питаннях
Напередодні, популярний актор театру та кіно Богдан Бенюк став на захист мовознавиці Ірини Фаріон, яка опинилася в епіцентрі мовного скандалу. 66-річний колишній народний депутат Верховної Ради, який зараз очолює один зі столичних театрів на Андріївському узвозі, вважає мовне питання гострим та актуальним, а суперечливі заяви колеги по партії "Свобода" Фаріон абсолютно точними.
Бенюк заявив, що навіть ті військові, яки захищають нашу країну в лавах ЗСУ, є загарбниками. Це, на його думку, стосується і українців за кордоном. В новому інтерв'ю телеведучому Олексію Суханову на YouTube Бенюк прокоментував мовний скандал, та висловився про українців за кордоном, а також зрадників всередині країни.
Як ви ставитеся до історії з пані Фаріон?
"Ну це штучне розкручене. Чи потрібно це було зараз робити - це інше питання. Ви гарно сказали: державну мову треба знати і з нею говорити. Особливо тим людям, які на державних посадах. Урядовці, посадовці, ЗМІ, армія (робить наголос. - Ред.) читає присягу якою мовою, дитячі садки, школи - їм обов’язково говорити українською. Як і в мене в театрі. Але чи притримуємося ми цього питання та від кого це залежить? Бути штундером в театрі і мені кожному вказувати. До якого стану я себе і людей доведу? Якщо в людей самих не буде такого поняття".
Не стверджую, а запитую, відштовхуючись від тих розмов, які точаться в інформаційному просторі: кажуть вона ФСБ-шниця.
"Нащо ми з тобою, мудрі люди, будемо обговорювати те, що баба бабі сказала? Я її знаю особисто і тому довіряю. А обговорювати те, чого самі не знаємо…
Тобто вона в ФСБ не працює?
"Ти мене це питаєш? Я хотів би, щоб ти і я працювали в СБУ - Службі Божій України. Ось і все. А хто там в ФСБ, в нас і так дуже багато кротів, які сидять тут в Україні, ще й по сьогоднішній день. Зрадників величезна кількість".
Який вірний шлях, аби українська сама по собі посунула російську мову в нашому побуті? Щоб це питання більше не повставало.
"Виконувати нашу конституцію і все. В мізках. Чомусь конституція наша зберігається у Стокгольмі (столиця Швеції. - Ред.). Якби вона, написана гетьманом нашим, була б тут, вона б згоріла, по-моєму, разів 25. Стліла. А там зберігається. Тут велике діло, тут голова. Тоді порядок з серцем і душею".
То ви все ж таки прихильник філософії про "хороших" та "поганих" росіян, чи ні?
"Колись дідусь говорив таку фразу: "Собаці, коневі та москалеві довіряти не можна". І це ж говорили з покоління в покоління люди, які мали утиски. Ми зараз можемо подумати і сказати, що, мабуть, жодне покоління, яке народжувалось в Україні, вони весь час мали проблеми, які їх утискали як націю. Скільки вже, 300-400 років. Ми хвора нація: голодомори, війни. В нас не було часу на відродження".
Також актор згадав початок повномасштабної війни. За словами Бенюка, він не вірив, що Україна витримає удар окупантів 24 лютого. Також Богдан впевнений, що розбиратися з тим, що ж саме призвело до окупації деяких наших територій треба згодом.
"У мене була зневіра. Через три дні я зрозумів, що довкола Києва мої друзі зробили всі обороні речі і подіставали свою зброю, то я тихенько і свою зброю дістав. Зареєстровану, все нормально. Дуже важливо, цей момент мобілізації, потім природа нам допомогла. Ірпінь розлилася, і штормило два з половиною місяці Чорне море, яке не дало захопити звідти Одесі. А потім пішли б на Молдову. Хоча я не знаю їхні плани, але розумію, що Кенігсберг (зараз місто Калінінград. - Ред.). І ось такий гачок відрізався б одразу… Треба буде розбиратися з цими болючими питаннями і після війни їх потрібно буде вирішувати", - підсумував Бенюк про ті прогалини (загадав Чонгар. - Ред.), які дали росіянам можливість захопити території.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.