Блокування телеграму не на часі: кіберполіція розповіла про першочергові дії стосовно популярного месенджера

Читать на русском

Начальник управління у Департаменті кіберполіції заявив, що потрібно створювати якісний контент у телеграм, а не блокувати його

Читать на русском
Коментар кіберполіції стосовно блокування Телеграму в Україні
Кіберполіція вважає що закрити телеграм одним махом для українців буде неможливо

Начальник управління у Департаменті кіберполіції заявив, що потрібно створювати якісний контент у телеграм, а не блокувати його

Начальник управління у Департаменті кіберполіції заявив, що потрібно створювати якісний контент у телеграм, а не блокувати його. Що ж стосується технічних, юридичних чи навіть соціальних чинників блокування телеграму, то це буде зробити складно. Загалом, такі реформи "не на часі".

Про це повідомив начальник управління у Департаменті кіберзахисту. На запитання про те, чи реально буде блокувати популярну соціальну мережу, якщо влада вирішить закрити його, він відповів заперечно:

"Технічно це складно. Юридично (або суспільно), як ви бачите на сьогодні, - взагалі складно, тому що багато йде дискусій і є попит на цей месенджер. Зокрема, він став зараз не тільки месенджером, оскільки ми звикли, коли говоримо таке визначення до певної системи (месенджер - це передача повідомлень від однієї особидо іншої). На сьогодні телеграм - це все ж таки платформа для висловлення думок. Ми бачимо великі потужні проекти, соціальні, інформаційні, які діють в телеграмі. І тому, звичайно, підтримка скажена. Тобто, будь-які дискусії, що пора закривати телеграм, наштовхуються на певнене несприйняття навіть суспільством. Тому що багато людей звикли отримувати інформацію звідти", - пояснив експерт.

В той ж час, чи потрібно це робити, спікер заявив, що це недоречно і "не на часі". Замість цього треба вчити людей інформаційній грамотності.

"Нам треба проводити дуже грамотну і якісну інформаційну політику щодо того, як сприймати різну інформацію", - додали в Департаменті кіберзахисту.

Росія не змогла блокувати телеграм: в чому складнощі

Експерти наголошують, що заборона Telegram може бути непродуманою політикою, особливо з огляду на невдачі схожої спроби в росії. Вони підкреслюють можливість обходження блокування за допомогою VPN, а також росту популярності Telegram навіть під час спроб його заборонити. Зауважимо, що багато хто з аналітиків вже зараз підкреслюють важливість розуміння технічних реалій та наслідків таких необдуманих рішень.

Відтак, за словами головного редактора видання "Інформатор-Україна" Андрія Хрустальова, спроби заборонити Telegram не принесуть очікуваного результату, оскільки це лише майданчик, що використовують для просування медіапроектів. Українські канали Telegram шукатимуть нові майданчики для просування свого контенту - найімовірніше, це будуть WhatsApp чи Twitter (тепер мережа Х, - ред.)

Вірогідно, заборона Telegram призведе до зростання інтересу до Twitter, тому що аудиторія вже зрозуміла переваги коротких та швидких повідомленнь. Проте у Twitter зосереджена, мабуть, найбільша кількість акаунтів, пов'язаних з російським ІПСО, адже соцмережу Ілона Маска вже визнано найбільшим джерелом російської пропаганди в ЄС

Нагадаємо, що 2024-й рік буде високосним. Деякі експерти радять в цей час нікого не обговорювати, не злитися та намагатися бути добрими. Які ще поради дає астрологиня Анна Карпєєва українцям, щоб вдало пережити несприятливі 12 місяців - дивіться на нашому каналі в YouTube.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.