Україна вибудовує зараз комунікацію з адміністраціями усіх платформ щодо безпеки, але з Telegram виходить найважче, кажуть у владі
В українській розвідці заявили, що Telegram містить у собі низку загроз для безпеки України. Тут вважають, що потрібно шукати варіанти розв'язання цієї проблеми. Водночас депутати Верховної Ради України вже обговорюють, яким чином врегулювати для українців популярний додаток.
Офіцер Головного Управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов заявив, що додаток справді несе загрозу для суспільства. Під час пресконференції в Медіацентрі у середу 14 лютого він сказав:
"Що стосується Telegram, то загрози, які він несе для суспільства, є реальні. Мова йде не про окремих користувачів чи окремі медіа, які представлені на цій платформі, питання до самої платформи. Вона містить в собі цілу низку загроз для інформаційної, і не тільки інформаційної, безпеки нашої країни. Так, на це питання треба давати відповідь, і я думаю, що це обов’язково відбудеться".
За словами Юсова, Україна зараз вибудовує комунікацію з адміністраціями усіх платформ, щоб працювати за прозорими правилами й згідно з українським законодавством та міжнародних стандартів. Але з адміністрацією Telegram це виходить найважче.
"Це постійна робота, багаторівнева: як на території самої платформи шляхом створення контенту, який би руйнував міфи, роз’яснював і покривав цільову аудиторію, так і робота з погляду унормування діяльності цих майданчиків. Усі ці заходи вживаються, але роботи ще справді багато", - сказав розвідник.
Про те, що Teegram не є безпечним, говорять і у Верховній Раді. Ольга Герасим'юк, голова Нацради з телебачення та радіомовлення, повідомила, що парламентарі хочуть врегулювати додаток для українців. І зараз обговорюють, як саме це зробити.
"Буквально минулого тижня я почула від певних наших депутатів думки про те, що нам потрібно вживати серйозних заходів. Звичайно, треба добре аналізувати різні законопроєкти з цього приводу. Але те, що з цим необхідно давати раду - це факт", - сказала вона про Telegram.
Ольга Герасим'юк, голова Нацради з телебачення та радіомовлення: ВР обговорює питання врегулювання Telegram для українців. Це питання безпеки. pic.twitter.com/QIF9aqjfJL
— Інформатор (@informatorua) February 14, 2024
Розмови про це велись ще від початку повномасштабного вторгнення, а від початку лютого 2024 року за додаток, схоже, взялись серйозно. Спочатку голова Комітету виборців України, політолог Олексій Кошель заявив, що українці, які використовують Telegram, можуть наражатися на ризик витоку персональних даних у руки російських спецслужб. Також росія може поширювати дезінформацію і пропаганду через цей месенджер. Тому Telegram хочуть заборонити на час дії воєнного стану в Україні.
Пізніше керівник Головного управління радіоелектронної боротьби та кібербезпеки Генерального штабу ЗСУ, полковник Іван Павленко, порадив українцям не користуватися цим додатком. Водночас експерт ГО Інститут Дослідження Кібервійни Єгор Аушев вважає, що Telegram - це наразі повністю анонімна, нерегульована і нікому не підконтрольна частина Інтернету. Тобто, хто завгодно може тут розповсюджувати інформацію різного характеру, і на цю інформацію немає зовсім ніякого впливу. І це справді може бути небезпечним, особливо для військових, членів їхніх родин і взагалі усіх, хто вважає, що спілкується зі своїми знайомими чи друзями таємно.
Зупинити незаконне будівництво можливо, і навіть не так складно, як думає більшість: про досвід боротьби з хижацькою забудовою розповідає членкиня Нацкомітету Міжнародної ради з питань пам’яток та визначних місць (ІКОМОС) Ольга Рутковська.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.