Соцмережу Ілона Маска визнано найбільшим джерелом російської пропаганди в ЄС: подробиці

Читать на русском

У Єврокомісії представили доповідь про боротьбу технологічних гігантів із дезінформацією

Читать на русском
Ілон Маск - платформа X
Найчастіше кремлівські наративи розміщують на платформі X (Twitter)

У Єврокомісії представили доповідь про боротьбу технологічних гігантів із дезінформацією

Найбільшим розповсюджувачем російської пропаганди серед світових технологічних гігантів є платформа X, яка раніше носила назву Twitter. Про це йдеться в доповіді ЄС про те, як технологічні компанії борються з дезінформацією. Автори доповіді також проаналізували політику Facebook, Google і TikTok.

Віцепрезидентка Єврокомісії Віра Юрова, яку цитує Bloomberg, заявила, що платформам необхідно діяти напередодні національних і європейських виборів, які заплановані на 2024 рік. За її словами, прокремлівські сили будуть особливо активні у виборчий період. При цьому, заявила вона, зброя масової маніпуляції РФ спрямована як на росіян, так і на європейців та решту світу.

Більшість основних платформ погодилися співпрацювати з ЄС над розробкою та впровадженням добровільного кодексу поведінки. Його мета - встановити галузеві стандарти для перевірки фактів та інших заходів. У ЄС також реалізували пілотний проєкт для оцінки масштабів проблеми.

"X, колишній Twitter, який більше не підпадає під дію кодексу, є платформою з найбільшою кількістю дезінформаційних постів", - сказала Юрова.

Для боротьби з російським впливом платформи вже зробили кілька кроків. Зокрема, Google за перші чотири місяці 2023 року закрила понад 400 каналів, які брали участь у прокремлівській дезінформації. Зі свого боку, Meta (Facebook, Instagram) розширила партнерство з перевірки фактів 22 мовами в ЄС.

Регулювання контенту в ЄС

У серпні на території Євросоюзу набув чинності Закон про цифрові послуги, що регулює контент на платформах. У рамках закону соціальну мережу Twitter було визначено як дуже велику онлайн-платформу, що зобов'язує її дотримуватися жорстких норм.

Ілон Маск купив Twitter у 2022 році за 44 млрд доларів і перейменував його на X. Останнім часом від бізнесмена лунають неоднозначні заяви про російське вторгнення в Україну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.