Блокада Калінінграда: чи зміниться ситуація для України

Читать на русском

Чи можливе відкриття другого фронту

Читать на русском
Блокада Калінінграда: чи зміниться ситуація для України

Чи можливе відкриття другого фронту

«Росію знову провокують». Певно, так можна оцінювати дії Литви щодо Калінінградської області рф. Але відмотаємо трошки назад. Два тижні тому представник державної думи росії євген фьодоров запропонував законопроект, який відміняє визнання Радянським союзом незалежність Литви. А вже 18 червня Литва заблокувала переміщення підсанкційних товарів з росії до Калінінградської області. 

Інформатор розбирався, чи відкриє росія другий фронт та як ця ситуація може вплинути на розстановку сил на полі бою в Україні. 

Росія попереджає про «відчутні наслідки»

Країна-агресор очолювана кривавим диктатором путіним продовжує примножувати «геополітичні перемоги», які призводять до все більшого вигнання росії з міжнародного порядку денного. Після повномасштабного вторгнення на територію України, рф не припинила залякувати весь світ: то ядерною зброєю та перспективою Третьої світової війни, то знищенням окремих держав. У відповідь на обґрунтовану агресію кремля Фінляндія та Швеція вирішили вступити у НАТО. А вихідними Литовська залізниця припинила транзит до Калінінградської області з росії та назад великого переліку товарів, які підпадають під санкції.

Блокада Калінінграда: чи зміниться ситуація для України 1

«Нас просто поставили сьогодні вдень перед фактом, що від завтра ці вантажі не приймаються до перевезення. За попередніми оцінками, це від 40 до 50% номенклатури вантажів, що перевозили між Калінінградською областю та іншими регіонами росії», - пожалівся у Telegram-каналі губернатор Калінінградської області Антон Аліханов. 

Під заборону попали будівельні матеріали, продукція з чавуну та сталі, установки для зрідження газу, реактивне паливо, сигари, парфумерія, побутова техніка дорожча за 750 євро, ікра, етиловий спирт, добрива, дерево та багато іншого. Загалом російська сторона оприлюднила список з заборонених до переміщення товарів на 66 аркушах. І поки в росії погрожують «відчутними наслідками», у міністерстві закордонних справ Литви пояснюють, що все відбувається у рамках європейського законодавства та відповідно до санкційних обмежень. 

Блокада Калінінграда: чи зміниться ситуація для України 2

«Литва не вводила односторонніх, індивідуальних чи додаткових обмежень на вантажі до Калінінградської області. Перевезення через Литву до Калінінграда, які не підпадають під дію санкцій ЄС, продовжуються», — відповідає литовське МЗС. 

Не дивлячись на те, що сама росія робить вигляд, що і гадки не має, чому Литва так поводиться, російські політологи прямо питають автора скандального законопроекта фьодорова «чому Литва вже відреагувала, оскільки Держдума ще навіть не почала розглядати вашу [безглузду - прим. автора] ініціативу». 

Чи відкриє росія другий фронт

Поки що перші особи держави відмовчуються. Окремі пропагандисти заявляють щось про «рішучу відповідь» на кшталт того, що єдиний закон, який існує - це підсумки Другої світової війни, натякаючи, що багатьох незалежних держав тоді на політичній мапі світу не існувало. Дивно, що у такі моменти росія визнає Другу світову війну як явище, а не обмежується гаслами про «героїв Великої вітчизняної» [цей період існує виключно у голові російських пропагандистів].

«Євросоюз, якщо він негайно не виправить нахабну витівку Вільнюса, сам же дезавує для нас легітимність усіх документів про членство Литви в ЄС і розв'яже руки для вирішення створеної Литвою проблеми транзиту Калінінграда будь-якими обраними нами способами», - на щось натякає голова комісії Радфеда з захисту державності рф Андрій Клімов.  

Щось дуже розмите про наслідки говорить і речниця російського МЗС марія захарова. 

Блокада Калінінграда: чи зміниться ситуація для України 3

«Я сподіваюся, що залишки якогось професіоналізму в оцінці ситуації у представників Литви є... Вони мають розуміти наслідки – і наслідки, на жаль, настануть», – пояснила захарова.

Але поки що далі гучних заяв справа не просувається. І, на думку політолога Ігоря Павленко, відповідь росії так і залишиться на рівні погроз. Хоча, як показує історія російської держави, покладатися на те, що очільники рф будуть логічні та послідовні у своїх діях, не доводиться. 

Поговорюють про небезпеку і закордонні аналітики. З одного боку, росії нема чим воювати у Литві, оскільки весь ресурс зосереджено в Україні. З іншого боку, росія може відправити в Литву гарматне м’ясо, щоб дестабілізувати ситуацію в світі ще більше.

Блокада Калінінграда: чи зміниться ситуація для України 4

«Вступ Швеції та Фінляндії до НАТО робить крок росії до агресії проти Литви менш ймовірним, але це не означає, що він малоймовірний», - сказав Лінас Кояла, директор Центру досліджень Східної Європи.

Але розуміючи це, Литва вже заявила, що єдиний варіант захистити країну - посилення присутності НАТО на кордоні з росією прямо зараз. І це питання, до речі, може бути вирішене вже на найближчому саміті НАТО, який відбудеться 29-30 червня. Скоріш за все, росія продовжить інформаційний терор, але накопичення військ на кордоні з рф може змусити агресора розтягувати лінію фронту, що, звичайно, дуже допоможе Україні у цій війні.

Раніше Інформатор писав, Фінляндія та Швеція готують заявку до НАТО: як це впливає на росію

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.