Бізнес-омбудсмен зазначив, що кількість скарг на податкові перевірки в Україні збільшилась - на що нарікають підприємці

Бізнес-омбудсмен припустив, що це пов'язано з "сумною українською традицією", коли податківець не може повернутися з перевірки без результату

Податкові перевірки в Україні
В Україні спостерігається зростання кількості нарікань на податкові перевірки

В Україні результати податкових перевірок вийшли на перше місце за кількістю скарг, які отримує рада бізнес-омбудсмена. Це при тому, що діють певні обмеження. Відновлення перевірок не є повномасштабним.

Як розповів у інтерв’ю LIGA.net бізнес-омбудсмен Роман Ващук, наступне відновлення повноважень податковою може мати результатом ще масштабніший рівень скарг. Він також вказав причину з чим це пов'язано.

"Дійсно, зараз спостерігається зростання кількості нарікань на податкові перевірки. Останнім часом у нашій статистиці такі скарги впродовж року перемістились на перше місце з другого. І це при тому, що діють певні обмеження і відновлення перевірок не є повномасштабним. Наступне відновлення повноважень податковою може мати результатом ще масштабніший рівень скарг", - сказав Ващук.

Він припустив, що це пов'язано з "сумною українською традицією", коли податківець не може повернутися з перевірки без результату. За його словами, інколи це на межі абсурду. Ващук навів приклад компанії, якій виписали штраф в 1 мільйон гривень за описку в адресі. В одному формулярі компанія вказала номер "41", а в іншому – "41-А", і Державна податкова служба розцінила це як приховування акцизного складу. Іншу компанію оштрафували на 2 мільйони гривень, бо в одній з форм онлайн-звітності не було коду нової об'єднаної територіальної громади, і фірма обрала з наявних, а він виявився неправильним. На другому місці за кількістю скарг – невиконання судових рішень, а найбільша проблема минулого року – зупинення податкових накладних – відійшла на третє місце.

"Ми не знаємо зараз, це зменшення – воно через покращення адміністрування, чи просто бізнес уже звик до цього, змучився, не скаржиться та шукає свої шляхи розв'язання проблем. А, можливо, фокус уваги податківців просто наразі змістився із СМКОР (система моніторингу критеріїв оцінки ризиків, - ред.) на податкові перевірки", – вказав Ващук.

Варто додати, що у червні Рада, голосуючи за скасування єдиного податку 2%, частково зняла мораторій на податкові перевірки з 1 жовтня. Їх посилять згідно з новим законом з 1 грудня.

Кожен другий новий ФОП у 2023 році відкривають жінки

Нещодавно Опендатабот проаналізував, як розвивається жіноче підприємництво від початку повномасштабного російського вторгнення. Отже, жінки відкрили 154 тисячі нових ФОПів від початку 2023 року. Восени на жінок припадає 60% нових ФОПів. Станом на середину листопада кількість нових жінок-ФОПів вже більше, аніж за весь 2021 рік: 154 388 підприємиць проти 141 575. Топ регіонів за кількістю нових ФОПів, відкритих жінками:

  • Хмельниччина,
  • Полтавщина,
  • Чернігівщина.

А ось частка жінок серед очільників компаній росте не так швидко. Так, у 2022 році частка жінок-директорів впала до 28%. Цьогоріч вона вже зросла до 31%. Загалом від початку року в Україні відкрили 32,8 тисячі нових компаній. Найчастіше очолюють новостворені компанії жінки у Чернігівській, Чернівецькій та Кіровоградській областях. А найменше жінок-директорів у Києві та області, а також на Полтавщині та Черкащині

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube