Нардеп Мар'яна Безугла стверджує, що Вашингтон прагне визнання Криму російським не просто так - це, за її словами, частина глобальної гри за контроль над новими територіями
Народна депутатка Мар'яна Безугла, яка раніше закликала розірвати дипломатичні відносини з Вашингтоном - заявила, що чинна адміністрація США прагне визнання Криму російським з конкретною метою. Це потрібно для того, аби створити прецедент для подальших порушень міжнародного права. Легалізація захопленого Криму може відкрити шлях до нових територіальних переділів у світі - починаючи з Гренландії, наголошує Безугла.
"Теперішня влада США дуже хоче визнання Криму російським, аби потім мати змогу визнавати Гренландію американською. І не тільки. Для теперішнього керівництва США це дуже важливий прецедент розвалу міжнародного права, аби потім скористатися самим", - зазначила Безугла у себе в телеграм-каналі.
Безугла додала, що "без визнання Криму вони не зможуть запустити власні процеси порушення суверенітету інших країн, як планують, а часу мало". Її заяву активно обговорюють у контексті дискусій навколо майбутнього Гренландії. Президент США Дональд Трамп неодноразово публічно заявляв про своє бажання встановити контроль над Гренландією, яка має велике стратегічне значення для національної безпеки Штатів.
Данія, що володіє островом, категорично відмовляється продавати Гренландію, проте готова обговорювати варіанти співпраці щодо її розвитку. У самій же Гренландії дедалі частіше лунають голоси про повну незалежність від будь-якої держави. Аналітики розглядають різні сценарії розвитку ситуації - від дипломатичних переговорів до потенційної силової ескалації.
Президент Трамп у своїх заявах підкреслював, що не має наміру відмовлятися від ідеї приєднання острова й навіть не виключає військового варіанту розвитку подій. При цьому деякі експерти припускають, що після гучних слів жодних реальних кроків не буде зроблено.
Додаткову інтригу в цю історію вніс Том Хьойем, колишній міністр Данії у справах автономної території Гренландії, який заявив, що у випадку агресивних дій США свою претензію на острів може висунути й Велика Британія. Гренландія має величезні запаси рідкісноземельних елементів і урану, а також є важливим пунктом для контролю морських перевезень у регіоні Арктики, що стрімко змінюється через глобальне потепління. Попри офіційні заяви про "непродажність" острова, Дональд Трамп впевнений: "Я думаю, що ми його отримаємо".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.