Американські аналітики та законодавці вважають, що Україна розглядає обох кандидатів у президенти США як потенційні проблеми для себе
Президент США Джо Байден може дати дозвіл на застосування ракет ATACMS для ударів вглиб території Росії, але вже після виборів в своїй країні. У свою чергу, український лідер Володимир Зеленський казав, що вже виклав на стіл західних партнерів все, що вважає необхідним для перемоги у війні. Тож у Києві не лишається інших варіантів, окрім як чекати рішення американців.
Про це йдеться у статті The Washington Post. За словами Зеленського, українці детально роз'яснили партнерам кожен пункт плану перемоги.
Американські аналітики та законодавці вважають, що Україна розглядає обох кандидатів у президенти США – Камалу Гарріс та Дональда Трампа – як потенційні проблеми для себе. Зокрема, багато хто побоюється через заяви Трампа про “швидке закінчення війни”, оскільки в такому випадку може йтися на розв’язання на умовах РФ.
Інші передбачають, що Гарріс продовжить зовнішньополітичну лінію Байдена. А в її основі, на думку експертів, більше побоювань ескалації війни, аніж добре продуманої стратегії перемоги над Росією.
У WP наголошують, що дозвіл Україні на завдання далекобійних ударів західною зброєю може стати ключовим сигналом того, що Вашингтон прагне посилити Київ у затяжній і складній війні. А таке затягування рішення пов’язують з обережністю Байдена.
“Байден надмірно обережний, щоб надати дозвіл до виборів. Але щойно вибори завершаться, він може надати такий дозвіл”, – заявив американський законодавець на умовах анонімності.
Президент України Володимир Зеленський вже не один місяць веде перемовини з західними партнерами щодо дозволу на удари по території РФ. Проте отримав не від всіх. Наприклад, США досі не прийняла рішення, бо побоюється ескалації конфлікту. Особливо на тлі погроз міністрів закордонних справ РФ Сергія Лаврова, які він озвучив прямо з трибуни ООН.
Financial Times пише про певний розкол в адміністрації Байдена щодо можливого дозволу Києву на удари американською зброєю вглиб території Росії. У Пентагоні, зокрема, вважають, що Києву слід віддати пріоритет використанню західної зброї для захисту східних та північних регіонів України, а також для збереження доступу до Чорного моря та тиску на російські війська у Криму.
А напередодні речник Держдепартаменту США Метью Міллер заявив, що удари вглиб Росії можна завдавати українською зброєю, а по прикордонню – західною. У такому випадку Україна всі рішення зможе приймати без погодження інших країн.
Крім того, західні ЗМІ писали, що під час візиту у США Володимир Зеленський не зміг переконати Вашингтон дозволити удари по Росії. Також американські політики скептично віднеслися до дорожньої карти Києва щодо завершення війни. Тож отримати результат, на який розраховували, президенту не вдалось. Водночас у РФ також виявили бажання вивчити План перемоги Зеленського.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.