Нардеп Єгор Чернєв вважає, що рішення на удари вглиб РФ, швидше за все, ухвалять не до, а після виборів у США
У США станом на 29 вересня все ще розмірковують над дозволом Україні бити далекобійною зброєю вглиб Росії. Це рішення досі перебуває "на столі", але остаточно ухвалене воно може бути не до виборів у США, а вже після них. Однією із причин, чому американці досі не ухвалили таке рішення, є співпраця Кремля з Іраном.
Про те, що у США все ще працюють над дозволом на удари вглиб РФ, повідомив нардеп Єгор Чернєєв, пише "РБК Україна". Депутат зазначив, що американська сторона натякала на те, що надважливий для України дозвіл ухвалять. Щоправда, остаточне його схвалення може трохи затягнутися у часі - аж до періоду після виборів президента у США. Чернєєв каже, що, найімовірніше, українцям дозволять бити по РФ саме у післявиборний період.
"Все одно цей дозвіл все ще "на столі". Тобто його не відкидають як взагалі неприйнятний. Чому буде це рішення до виборів? Я не впевнений. Після виборів - досить ймовірно", - заявив нардеп.
Він також допустив, що відсутність дозволу зараз може бути пов'язана зі співпрацею РФ з Іраном. Щоправда, на думку депутата, це лише одна з можливих причин.
Видання The Times повідомляло, що Лондон та Вашингтон можуть таємно дозволити Україні бити вглиб території Росії далекобійними західними ракетами Storm Shadow. За даними газети, рішення можуть тримати у секреті до першого пуску. Storm Shadow – ракета британського виробництва, але в ній є американські компоненти. Її аналог - французька SCALP. За даними Times, Франція підтримує зняття обмежень використання ракет.
Bloomberg повідомляв, що держсекретар США Ентоні Блінкен та голова МЗС Великобританії Девід Леммі після візиту до Києва 11 вересня попросили Україну надати план застосування далекобійних ракет для ударів по військових цілях на російській території, перш ніж зняти обмеження щодо їх використання. За даними ABC, український президент Володимир Зеленський передав США список можливих цілей. Reuters повідомляв, що серед них командні пункти, склади палива та зброї, місця зосередження військ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.