Крах плану перемоги та прохолодна зустріч у Конгресі: що писали західні ЗМІ про візит Зеленського до США

Український лідер не зміг переконати Вашингтон дозволити удари по Росії. Також американські політики скептично віднеслися до дорожній карті Києва щодо завершення війни

Зеленський, США
Однак на Зеленського ще чекає зустріч з Трампом

Цьоготижневий візит Володимира Зеленського до США наприкінці вересня відзначився складними переговорами та змішаними результатами. Незважаючи на обіцянки збільшення підтримки з боку адміністрації Джо Байдена, ключові питання для України залишаються невирішеними. Зокрема, Зеленський намагався добитися зняття обмежень на використання ракет далекого радіуса дії, таких як британські Storm Shadow та американські ATACMS, для ударів по об'єктах у глибині Росії.

Однак, під час зустрічі у Білому домі ці прохання не були задоволені. Вашингтон утримується від дозволу на удари по території Росії, побоюючись ескалації конфлікту. Про це йдеться у огляді візиту президента України до Сполучених Штатів, який зʼявився на шпальтах західних медіа.

The Times: Зеленський не отримав дозволу на удари вглиб Росії

Візит Зеленського до США

Так, The Times нагадало, що напередодні візиту російський диктатор Володимир Путін зробив попередження про можливу ядерну відповідь на масштабні авіаудари по території РФ. Це, на думку автора матеріалу Марка Беннетса, могло вплинути на позицію США. Тож особиста зустріч Зеленського та Байдена не принесла бажаних для Києва результатів

Незважаючи на відсутність прогресу у питанні ракет, Байден оголосив про новий пакет військової допомоги на суму близько 8 мільярдів доларів. До нього входять нові високоточні авіабомби Joint Standoff Weapon, що збільшать ударні можливості української армії, а також додаткова батарея ППО Patriot та інші боєприпаси. Проте ця допомога не вирішує потребу України у потужніших ракетах для далекобійних атак, зазначає медіа.

Водночас, як повідомило видання Politico з посиланням на джерела, адміністрація Джо Байдена все ще розглядає можливість дозволу Україні завдавати далекобійні удари по території Росії. Питання нібито залишається на порядку денному. Також ЗМІ пише, що Байден та його команда з обережністю ставляться до "плану перемоги" Володимира Зеленського та вторгнення в Курську область. За інформацією видання, у Білому домі виникають занепокоєння щодо довгострокової перспективи розвитку цього конфлікту.

The New York Times: Зеленського "прохолодно" зустріли у Конгресі

Візит Зеленського до США

Тим часом The New York Times вказує, складна політична ситуація у Вашингтоні стала помітною під час візиту Зеленського до Капітолія. Порівняно з попередніми візитами, коли український президент отримував потужну двопартійну підтримку, цього разу зустрічі відбулися в закритому форматі, з обмеженою кількістю законодавців, йдеться у статті оглядачки Карун Демірджян під назвою "Зірка Зеленського тьмяніє на Капітолійському пагорбі". Це частково пов’язано з тим, що Конгрес знаходиться в передвиборчому періоді, і багато законодавців покинули Вашингтон для проведення кампаній у своїх штатах.

Крім того, частина республіканців висловила незадоволення візитом Зеленського на завод у Пенсільванії, який виробляє боєприпаси для України, оскільки цей захід був організований виключно представниками Демократичної партії. Цей епізод призвів до критики на адресу українського уряду за нібито політичну упередженість, що ще більше ускладнює стосунки з частиною консервативних політиків у США. Спікер Палати представників Майк Джонсон відкрито висловив своє незадоволення, вказуючи на те, що цей візит був політично “недалекоглядним”.

Такі інциденти відображають ширші зміни в політичному ландшафті США, де зростає кількість республіканців, які скептично ставляться до продовження масованої військової допомоги Україні. Внутрішньополітичні виклики в США, включаючи майбутні президентські вибори 2024 року, створюють невизначеність щодо подальшої підтримки. Особливо тривожним є те, що можливий прихід до влади республіканців, налаштованих проти фінансування війни в Україні, може суттєво вплинути на хід конфлікту.

Таким чином, візит Зеленського до США хоч і приніс нові зобов’язання від адміністрації Байдена, водночас продемонстрував зростаючу політичну напругу щодо продовження підтримки України. Військова допомога триває, але ключові питання щодо далекобійної зброї та подальшого фінансування залишаються відкритими.

WSJ: План перемоги Зеленського зазнав краху у США

Візит Зеленського до США

Тим часом напередодні видання Wall Street Journal розповіло, що в адміністрації президента США Джо Байдена висловлюють занепокоєння стосовно "Плану перемоги" Володимира Зеленського у війні з Росією. Головна претензія до українського лідера полягає в тому, що його стратегія акцентує увагу на отриманні більшої кількості зброї та скасуванні обмежень на використання ракет великої дальності, але не пропонує чіткого шляху до завершення війни. За інформацією джерел журналістів, київський план фокусується на збільшенні військової допомоги, включно з постачанням далекобійних ракет, що дозволили б Україні наносити удари по російській території.

Проте відсутність комплексного бачення перемоги викликає критику. Напередодні зустрічі Байдена і Зеленського деякі західні чиновники зазначили, що українська стратегія не передбачає конкретного механізму досягнення перемоги, особливо на тлі повільних, але впевнених успіхів російських військ на полі бою. Зеленський, виступаючи на Генеральній Асамблеї ООН, попередив про майбутні загрози з боку Росії, зокрема щодо енергетичної інфраструктури та атомних станцій України. Однак у приватних розмовах він озвучує амбітні запити на отримання максимальної підтримки від США та їхніх союзників. За інформацією джерел WSJ, такі очікування розчарували деяких американських чиновників, які чекали на більш конкретні пропозиції від українського уряду.

Як ви оцінюєте візит Зеленського до США?

Image

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube