Астрономи почали активно шукати "зелених чоловчіків" через вибух у космосі. Вони сподіваються на цікавість іншопланетян до інциденту

Читать на русском

Дослідниця SETI з Каліфорнійського університету в Берклі Барбара Кабралес вважає, що саме під час космічних вибухів треба і шукати сліди діяльності іншопланетян

Читать на русском
Цівочне Колесо
Так виглядає вибух наднової у галактиці Цівочне колесо. Ілюстрація: New Scientist

Дослідниця SETI з Каліфорнійського університету в Берклі Барбара Кабралес вважає, що саме під час космічних вибухів треба і шукати сліди діяльності іншопланетян

Дослідники із проєкту з пошуку позаземного розуму SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) почали активно сканувати галактику Цівочне Колесо та сусідні з нею галактики. Вони сподіваються спіймати сигнал від якоїсь форми інопланетного життя.

Як пише видання New Scientist, причиною поспіху став вибух наднової, і можлива цікавість позаземних істот до космічного інциденту.

Зокрема, 19 травні на відстані 21 мільйона світлових років від Землі у спіральному рукаві Галактики Цівочне Колесо (сузір'я Велика ведмедиця) різко вибухнула наднова. Астрономи назвали цю подію SN 2023ixf.

Це явище змусило дослідників SETI з Вашингтонського університету терміново шукати сигнал серед сусідніх зірок, на яких розвинені цивілізації теж могли спостерігати вибух. Дослідниця SETI з Каліфорнійського університету в Берклі Барбара Кабралес заявила, що саме під час подібних інцидентів треба і шукати сліди діяльності іншопланетян.

Вона припустила, що інопланетні цивілізації такі самі цікаві до того, що відбувається навколо них, як і люди. Тож якщо станеться щось таке, як вибух наднової – вони обов'язково захочуть це обговорити із ймовірними сусідами, то ж запустять сигнал у космос.

Таким чином Кабралес спробувала наділити інопланетян рисами, які притаманні людям, які побачивши автомобільну аварію чи пожежу, виходять на вулицю та дзвонять своїм друзям, аби переповісти побачене на власні очі та обговорити це. А коли у вас на подвір'ї вибухає наднова, хіба хтось здивується тому, що ви захочете розповісти про це не просто сусідам, але й сусідам з іншої галактики.

"Якби зараз спалахнула наднова, я пропоную послати сигнал. Можливо, хтось його побачить", – заявляла Кабралес у січні на зустрічі із журналістами.

Наразі невідомо, чи планують дослідники SETI транслювати повідомлення з Землі, чи лише слухати інших. Астрономи використовують радіотелескопи для пошуку радіосигналів близько 100 зірок, які знаходяться в межах 300 світлових років від Землі.

Поки що сигналів немає, але дослідники кажуть, що пошуки триватимуть ще декілька місяців. Міжзоряний зв'язок є не надто швидким. Зокрема, якщо зірка вибухає за 21 мільйон світлових років від нас, то саме за такий час про цю подію дізнаються на землі.

То ж якщо земляни відправляють сигнал своєму міжзоряному сусідові, що знаходиться за 100 світлових років, то саме через 100 років він цей сигнал і отримає. Таким чином, як зауважують науковці, обговорити із сусідами наднову, що вибухнула у галактиці Цівочне Колесо, ми зможемо ще не надто скоро.

Інопланетяни та Україна

У квітні в небі над Києвом помітили яскраве світіння. Поки розбиралися, що це все-таки було, українці не розгубилися і почали жартувати на цю тему. Зокрема почали жартувати про падіння НЛО на Київ, повістки для інопланетян, та про можливість завдати удару космічним кораблем по Кримському мосту.

Згодом після інциденту виявилося, що у небі зафіксували падіння невідомого повітряного об'єкта. Після перевірки та уточнення, інформація щодо ймовірного застосування ворожих літальних апаратів чи повітряного удару ракетним озброєнням не підтвердилася. Аби заспокоїти мешканців та гостей столиці оприлюднили інформацію про ймовірне падіння американського сателіта і з поміткою "попередня інформація". На той момент даних чи попереджень про можливе входження в атмосферу Землі значного за розмірами космічного тіла від жодного світового аерокосмічного агентства чи астрономічної обсерваторії не було. Проте було попередження від NASA про падіння на Землю їхнього космічного супутника.

Нагадаємо, The Astronomical Journal писав, що із центру галактики Чумацький шлях надходять імпульси. Відомо, що йдеться про вузько частотні імпульси, які зазвичай випромінюються пульсарами, але аналогічні імпульси використовують і люди у радарах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.