Експерти та офіційні структури дійшли більш-менш єдиною позиції щодо причин спалаху
19 квітня близько 22:00 над Києвом зафіксували потужний спалах та звук, схожий на грім. Спалах не був схожий на роботу ППО, а основною версією було падіння супутника NASA, який якраз мав би зійти з орбіти найближчим часом. Проте, на той момент супутник ще залишався на орбіті, ППО на тому напрямку нікого не збивало, а експерти більше схиляються до того, що то міг бути різновид метеора.
Згідно з даними NASA, які озвучив представник Агентства для BBC, у момент суперспалаху над Києвом супутник, що мав впасти на Землю, все ще перебував на орбіті планети. За словами Роба Маргетта з офісу комунікацій NASA, траєкторія руху супутника RHESSI постійно відслідковувалася. Таким чином, згаданий суперспалах жодним чином не міг бути результатом падіння космічного апарату.
Теорію про те, що спалах пов’язаний з роботою ППО, відкинули особисто в Командуванні повітряних сил ЗСУ. Там чітко зазначили, що не було повітряної загрози з боку ворога на тому напрямку, а найкраща теорія щодо спалаху – супутник або метеорит.
“За попередньою інформацією спалахи на містом Київ близько 22.30 пов’язані із падінням супутника/метеорита (уточнюється). На даний час загрози застосування противником засобів повітряного нападу на цьому напрямку немає. Протиповітряна оборона в готовності!”, – написали в Повітряних силах.
До обговорення приєднався і космічний проєкт, що займається відслідковуванням та аналізом космічних явищ. Його представники чітко зазначили, що то точно не був супутник NASA - у цей час він навіть не проходив би над Україною.
“Більше схоже на болід [різновид метеора - Ред.]. Чекаємо більше інформації від спеціалістів по навколоземних об'єктах”, – зазначили в The Alpha Centauri.
Головний центр спеціального контролю повідомив, що над Києвом у час суперспалаху зафіксували “високоенергетичну акустичну подію”. Розрахунки показали, що його епіцентр був у Київській області. Пов’язали цю подію саме з входом космічного тіла в щільні слої атмосфери. Враховуючи, що теорія з супутником вже була відкинута, наразі з оголошених вірогідних причин спалаху залишається метеор.
Потужне світіння в небі було видно не тільки на півночі України. У білоруських Гомелі та Мозирі також змогли побачити це космічне явище, та навіть зафіксувати на камеру. Водночас, через відстань жителі білорусі змогли побачити лише незначну частку від суперспалаху над Києвом. Фото від очевидців оприлюднили в білоруському виданні “Наша Ніва”.
Однією з основних причин суперспалаху наразі є метеор, або як його назвали більш конкретно в космічному проєкті The Alpha Centauri – Болід. Мова йде про великий вогняно-яскравий метеор, побачити який в небі є доволі рідкісним явищем. Спричиняється воно через потрапляння в щільні шари атмосфери великих твердих частинок – метеорних тіл. Там вони починають нагріватися від входу в атмосферу з надзвуковою швидкістю, а навколо утворюється оболонка з розжарених газів.
Варто зазначити, що таке явище дійсно яскраве, оскільки його було б видно навіть посеред дня. Часто політ такого боліда може супроводжуватися звуками, схожими на сильний грім. Також тіло часто розколюється та може впасти на землю у вигляді уламків, які в підсумку і називають метеоритами.
Нагадаємо: російський «ТОБОЛ» може збити Starlink? Що воно таке і наскільки небезпечно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.