Абонентів Lifecell, Vodafone та інших операторів попередили про нову схему шахрайства – як не стати жертвою аферистів

Аферисти вигадали нову схему шахрайства, як себе захистити

Шахрай, телефон
У Нацполіції попередили про нову схему шахрайства

Аферисти шукають нові способи виманювати гроші обманом. На цей раз правоохоронці попередили про ще одну схему шахраїв, жертвою якої може стати будь-який абонент Lifecell, Vodafone та інших мобільних операторів. Поліцейські пояснили, як працюють злочинці та як себе захистити. 

Про це повідомляється на офіційній сторінці Національної поліції України. Зазначається, що аферисти можуть скористатися віддаленою заміною SIM-карти, щоб привласнити гроші з вашого банківського рахунку. За словами правоохоронців, для цього зловмисники кілька разів телефонують на ваш номер від імені різних служб (наприклад, таксі або якась організація), схиляючи вас передзвонити їм. 

Після цього аферисти замовляють в оператора послугу відновлення SIM-карти, а для ідентифікації називають "останні номери, з яких раніше телефонували". Бувають випадки, коли аферисти можуть поповнити рахунок, щоб знати дату останнього поповнення вашого номера. 

Експерти рекомендують у випадку підозрілих ознак негайно звертатися до свого оператора та повідомити про це. Також захиститися можна за допомогою таких рекомендацій:

  • Заборонити віддалену заміну SIM-картки або перейдіть на контрактне обслуговування у мобільного оператора (для цього потрібно зареєструвати свій номер в оператора за допомогою своїх документів);
  • Використовуйте тільки офіційний застосунок свого банку (не варто користуватися підозрілими сайтами та додатками);
  • Регулярно перевіряйте історію транзакцій (стежте, коли та хто поповнював баланс вашого мобільного номера);
  • Не проводьте платіжні транзакції з чужих пристроїв (щоб всі паролі та доступи були лише у вас). 

Крім того, варто пам'ятати, що не можна нікому надавати таку інформацію:

  • PIN-код, CVV та термін дії банківської картки;

  • Коди з SMS, що можуть використовуватися для підтвердження транзакцій;

  • Пароль від онлайн-банкінгу або коди із SMS-повідомлення від оператора.

У Нацполіції також рекомендують мати окремий банківський рахунок для платежів в інтернеті. Також варто встановити на оплату певні ліміти (в такому випадку, аферисти не зможуть використати більшу суму і банк не пропустить такий платіж). 

Як шахраї крадуть гроші?

Також аферисти нерідко виманюють гроші через благодійну допомогу. Шахраї  розповсюджують повідомлення у соціальних мережах та месенджерах про можливість отримання грошової допомоги в межах програм єПідтримки, Дії, допомоги від ЄС, від представників ООН, різних програм міжнародних організацій та благодійних фондів. Експерти радять перевіряти інформацію, щоб не стати жертвою аферистів. Жителька Тернопільської області відправивши заявку на допомогу вказала аферистам пароль від банківського застосунку – в результаті зловмисники вкрали в неї 14 тисяч гривень. 

Раніше розповідали, як аферисти виманюють в людей гроші через месенджери. Зазначається, що для цього шахраї "втілюються" в близьких та просять з цих сторінок гроші. Експерти радять зателефонувати особисто другу та спитати, чи це є так. Варто зважати на те, що зловмисники можуть зламувати сторінки людей, а потім від їхнього імені просити про гроші. 

Нагадаємо, раніше експерти розповідали, як аферисти обманом виманюють в пенсіонерів гроші та майно

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube