Аферисти проводять фейковий розіграш від Ощадбанку – українців закликають бути обережними

У мережі розповсюджуються повідомлення про нібито роздачу грошей від банку

Ощадбанк
Шахраї "роздають" гроші від імени Ощадбанка

У соціальній мережі розповсюджується публікація про нібито розіграш грошових подарунків для українців від Ощадбанку. Для того щоб взяти участь, треба зробити репост (поділитися публікацією про конкурс), а також обрати щасливий номер конверта.  Проте врешті-решт це виявилося фейком, і жодного подарунку ніхто не отримає.

Як повідомляють журналісти проєкту "Брехунець", у соціальній мережі з'явилися повідомлення про нібито розіграш грошових призів від Ощадбанку. Зазначається, що для участі в конкурсі шахраї пропонують доволі прості дії: поділитися публікацією про "розіграш", а також обрати щасливий номер конверта з зображення. Після цього, обіцяють аферисти, гроші будуть переказані негайно, відповідно до вибраного номера конверту. Однак одне "але": на офіційних сторінках Ощадбанку немає інформації про якісь розіграші. 

У випадку якщо конкурс був би справжнім, то інформація дублювалася на різних платформах банку (сайті, сторінці в соцмережах тощо). У цьому випадку аферисти просто створили нову сторінку, використавши логотип Ощадбанку. Якщо ж порівняти справжню сторінку фінустанови та сторінку шахраїв, то одразу помітні відмінності. Зокрема – у Ощадбанку стоїть галочка верифікації (тобто, сторінка підтверджена). 

Офіційна сторінка банку відрізняється від сторінки шахраїв
Офіційна сторінка банку відрізняється від сторінки шахраїв

При цьому немає жодної інформації про людей, які могли б вже отримати гроші. В цьому випадку шахраї навіть не старалися, щоб створити видимість за допомогою ботів. 

Шахраї публікують повідомлення від імені банку
Шахраї публікують повідомлення від імені банку

Як захистити себе від шахраїв:

  • Перевіряйте інформацію на офіційних порталах та сторінках компаній (якщо вони дійсно проводять конкурси, то дані будуть на офіційних платформах);
  • Не діліться ні з ним особистими даними (наприклад, номер та код безпеки банківської картки – ці дані аферисти можуть використати, щоб вкрасти ваші гроші);
  • Ніколи не розповсюджуйте свої паролі (від електронної пошти, соціальних мереж, інтернет-банкінгу тощо). 

Фейкові розіграші

Раніше в мережі розповсюджували повідомлення про нібито субсидії на автомобільне пальне від відомої мережі АЗС. Насправді ж це виявилося фейком: аферисти просто підробили сайт, використавши відомий логотип. Українців закликають перевіряти інформацію на офіційних сторінках компаній та в жодному разі не ділитися особистими даними.

У березні 2023 року в соціальних мережах також розсилали повідомлення, що українці можуть отримати грошовий приз від компанії "Нова пошта". В результаті і це виявилося фейком: компанія не проводила жодних розіграшів, а шахраї просто збирали дані людей обманом. 

Нагадаємо, раніше українців попереджали про ще один фейковий розіграш, аферисти використовували логотип ПриватБанку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube