У Південній Африці "придумали" закон, щоб не заарештувати путіна під час БРІКС

ПАР хоче змінити законодавство, щоб самостійно вирішувати, чи заарештовувати людей за ордером МКС

Президент рф володимир путін і президент ПАР Сиріл Рамафоса
Південно-Африканська Республіка робить все можливе, щоб допомогти путіну

Південно-Африканська Республіка планує змінити своє законодавство, щоб самостійно вирішувати, чи брати від варту людей, яких розшукує Міжнародний кримінальний суд (МКС). Там має відбутися саміт за участі президента рф володимира путіна.

Про це заявив заступник міністра з питань держпідприємств ПАР Овед Бапела в коментарі BBC. Він зазначив, що в червні закон подадуть до парламенту.

"Завдяки цим змінам Південна Африка дасть собі винятки щодо того, кого брати від варту, а кого не брати”, - заявив Бапела.

Чи відвідає путін саміт БРІКС-2023?

Південно-Африканська республіка запросила російського диктатора взяти участь у саміті BRICS в серпні попри те, що Міжнародний суд видав ордер на арешт бункерного діда та чекає, коли той покине своє сховище. Як член суду Південна Африка буде зобов'язана заарештувати путіна, якщо він приїде в країну, але як показує практика, ПАР симпатизує злочинцям такого рівня.

Наприклад, у 2015 році влада республіки відмовилася виконати ордер МКС про арешт чинного на той момент президента Судану Омара аль-Башира, під час його візиту на саміт Африканського союзу. Тоді через скандал  колишній президент ПАР Джейкоб Зума пропонував вийти з МКС, але в підсумку від цієї ідеї відмовилися.

Південна Африка робить все можливе, щоб допомогти путіну

Після того, як Міжнародний суд видав ордер на арешт володимира путіна, президент ПАР Сиріл Рамафоса заявив, що його країна вирішила припинити членство в Міжнародному кримінальному суді. Однак відразу ж в адміністрації президента ПАР уточнили, що Рамафоса "помилився" в заяві, і Південна Африка не планує виходити з МКС і відмовлятися від зобов'язань, взятих в рамках Римського статуту.

Однак, 29 травня стало відомо, що Південно-Африканська республіка надасть дипломатичний імунітет для двох зустрічей офіційних осіб із групи країн БРІКС. Видання Bloomberg повідомляє, що уряд ПАР запевняє, що надання такого імунітету є "звичайною практикою". 

"Це стандартне забезпечення імунітету, яке ми робимо для всіх міжнародних конференцій та самітів, що проводяться в Південній Африці, незалежно від рівня участі. Імунітет надається конференції, а не конкретним особам. Вони призначені для захисту конференції та її учасників від юрисдикції країни-організатора на час проведення конференції", - заявили в Департаменті міжнародних відносин і співробітництва.

Але, важливо те, що такі імунітети “не мають переваг перед будь-якими ордерами, які могли бути видані будь-яким Міжнародним трибуналом проти будь-якого учасника конференції". Тобто, якщо кремлівський ватажок завітає на конференцію, його мають заарештувати. Ймовірно, по цій причині уряд ПАР почав планувати зміни у своєму законодавству. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube