Рятувальники працювали чотири дні без зупинки для того, щоб якомога скоріше розібрати завали на зруйнованій багатоповерхівці в Дніпрі
Чотири дні рятувальники розбирали завали і діставали людей на руїнах багатоповерхівки в Дніпрі, куди 14 січня влучила ракета Х-22. 469 співробітників ДСНС – всі вони ризикували власним життям, адже ворог міг вдруге поцілитись по тому ж будинку – на жаль, сумний досвід вже є. Вочевидь, це не лякало небайдужих містян, які постійно пропонували свою допомогу. Про рятувальну операцію розповів заступник начальника оперативно–координаційного центра ГУ ДСНС в Дніпропетровській області Олександр Тиква.
По отриманню сигналу підрозділи ДСНС прибули до місця ракетного удару рф по житловому будинку разом з начальником оперативно-координаційного центру. Попередньо туди направили газову службу – спеціалісти все вимикають для того, щоб не було загрози вибуху. Втім, залишався ризик повторного “прильоту”, адже росіяни регулярно так вчиняють.
“Від них цього тільки і можна чекати. Особисто я чекав, що буде повтор. Дякувати Богові, наше ППО працює на славу. І їм я скажу тільки дуже дякую. Ви самі бачите по всіх ситуаціях, як вони працюють”.
Велика територія надзвичайної ситуації ділиться умовно на дільниці, і на місці руйнування будинку №118 всього їх було чотири. Олександр Тиква очолив оперативну дільницю №4. Після того, як прибув, зібрав особовий склад тих, хто був у дворі, – начальників караулів та начальника чергової зміни 8 пожежно-рятувального загону. Наказав оглянути всі під’їзди. Завдання рятувальників на дільниці №4 було таке – якомога швидше врятувати людей, які самостійно не могли вийти з під’їздів. Їх евакуйовували за допомогою автодрабини. Залишалось одне відділення, і воно працювало на завалах – дізнавались, де ще можуть знаходитися люди.
“Протягом цієї роботи ми періодично влаштовували “хвилину тиші” для того, щоб мали змогу почути – чи немає людей під завалами. І дійсно, почули одну жінку, і на другий день ми її врятували. Її почув і врятував Білий Сергій Вікторович - це старший помічник начальника чергової зміни (з питань оперативного реагування) ОКЦ ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області”.
Рятувальні роботи проводили дуже обережно. Підіймали кожну частину зруйнованої будівлі. А перед тим роздивлялись, щоб не було подальшого обвалу чи зсуву великих частин. Такий ризик завжди є. Ніхто не знає, в який момент великі уламки можуть впасти. Але, як сказав Олександр, така їхня робота.
“Працівники ДСНС – це люди, які працюють за покликанням. І нам ця робота подобається. Я особисто працюю вже 15 років. І досі я не хочу змінювати свою професію тому, що люблю її. Є такий девіз: “Запобігти. Врятувати. Допомогти”. Ми по ньому надалі і працюємо”.
Неможна не оминути й емоційний фактор. Рятувальник ділиться: це дуже важко – бачити тіла людей і розуміти, що ти вже не зможеш їм допомогти. І все це лишається на совісті російської федерації.
Загроза обвалу була не тільки для рятувальників. Олександр каже, що до них часто підходили пересічні люди, мешканці сусідніх будинків. Пропонували свою допомогу. Приносили і їжу з гарячими напоями, і інструменти – кувалди, топори, лопати. Питали, що ще потрібно. Допомагали розчищати місце трагедії. Щоправда, особового складу вистачало для виконання завдання. Також в розборах завалів брали участь ЗСУ і Національна поліція. А особовий склад ДСНС постійно змінювали для того, щоб у них була можливість відпочити.
З 14 по 17 січня на місці влучання ракети працювали 469 співробітників ДСНС.
Трагедія сталася 14 січня, коли під час повітряної тривоги в одну з багатоповерхівок Дніпра влучила російська ракета Х-22. Внаслідок цього обвалився корпус №3. Жертвами трагедії стали 46 людей. Серед загиблих - діти: 13-річна Лейла, трирічна Михайлина, 15-річна Марія, 17-річний Максим, півторарічний Макар. Найменшому - Микиті - не було і року.
Раніше ми вже писали матеріали з нагоди місяця з моменту трагедії:
Також наші колеги з Дніпра писали, скільки коштів можуть отримати постраждалі та які документи треба зібрати.
Розкажіть нам власну історію чи історію ваших друзів, сусідів, рідних, що пов’язана із зруйнованим домом на Набережній Перемоги. Це важливо, бо ми не маємо права це забути...
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.