Не бігти до ліфту, укритися під столом. В ДСНС озвучили українцям правила поведінки під час землетрусу

Читать на русском

Українцям пояснили, що робити під час землетрусу

Читать на русском
Не бігти до ліфту, укритися під столом. В ДСНС озвучили українцям правила поведінки під час землетрусу
Експерти кажуть, що землетрус в Україні можливий, але великі руйнації, як у Туреччині, мало ймовірні

Українцям пояснили, що робити під час землетрусу

Під час землетрусу потрібно залишити будинок після першої хвилі, але користуватися ліфтом та автомобілем не можна. У Державній службі надзвичайних ситуацій розробили пам'ятку, як діяти під час цього стихійного лиха. 

Як інформує пресслужба відомства, якщо ви перебуваєте вище другого поверху і не можете залишити будинок негайно, потрібно негайно залишити кутові кімнати. Вам треба стати в отворі внутрішніх дверей або у кутку кімнати, подалі від вікон і важких предметів. Укритися під міцними столами, поблизу головних стін чи колон, закрити голову руками.

"Коли закінчиться перша серія поштовхів — слід залишити будинок, а якщо будинок цілий — закрити водопровідні крани, відключити газ і електроенергію. Важливо не кидатися до сходів або ліфту, вибігати з будинку швидко, але обережно. Остерігатися уламків, електричних дротів та інших джерел небезпеки. Потрібно віддалитись від високих споруд, шляхопроводів, мостів та ліній електропередач”, - наголошують рятувальники.

Людям радять не користуватися автівками, а пересуватися пішки.

"Але, у випадку пересування автотранспортом людям варто зупинитися, відчинивши двері; залишитися у автомобілі до припинення коливань; перевірити, чи немає поблизу постраждалих, сповістити рятувальників та медиків і надати домедичну допомогу", - пишуть у ДСНС. 

Не бігти до ліфту, укритися під столом. В ДСНС озвучили українцям правила поведінки під час землетрусу 1

 Чи ймовірний землетрус в Україні

Експерти кажуть, що землетруси можуть бути на Кримському півострові та на гірському хребті Карпат.

Метеоролог Ігор Кібальчич, аналізуючи тектонічну карту Європи, зазначає, .

“Добре помітно, що більшість нашої країни розташована на стійкій Східно-Європейській платформі, яка сейсмічно пасивна, тобто умов для землетрусів немає. Втім, є винятки.Ймовірні землетруси можуть бути на Кримському півострові та на гірському хребті Карпат. Особливо зона Вранча в Румунії. У зазначених регіонах геологічні умови складніші. Через це можливі підземні поштовхи магнітудою приблизно від 5 до 7,5. Хорошим прикладом є Кримський землетрус поблизу Ялти у червні та вересні 1927 року". 

Площа, на яку поширюються сейсмічні хвилі, безпосередньо залежить від глибини залягання вогнища сейсмічних рухів. Чим він глибший, то на більшій території відчуватимуться коливання. Тому, за словами метеоролога, в таких країнах як Туреччина, Сирія та інші повторюваність землетрусів з магнітудою 5 балів буде значно меншою, ніж у країнах Середземномор'я і Малої Азії, де існує складна система трансформних розломів.

Фахівці зазначають, що українцям не варто турбуватися після жахливого землетрусу, який стався в Туреччині та Сирії. Нові будинки можуть витримати сейсмічні хвилі до семи балів. Проте старі будівлі, що вже руйнуються, можуть постраждати. 

“Всі нові будинки в Києві спокійно витримають сейсміку мінімум в 5 балів, а така інтенсивність землетрусу у нас малоймовірна. В Одесі нові будівлі витримають 7 балів, а у Львові - 6 , що теж навряд ми колись побачим”, - вважає київський інженер та архітектор Дмитро Макагон.

Раніше Інформатор писав, що 6 лютого у Туреччині стався надзвичайно сильний землетрус. Поштовхи також відчули в Сирії, Іраку, Лівані, на Кіпрі, в Грузії та Румунії. Перший землетрус магнітудою 7,8 стався о 04:17 за місцевим часом у понеділок, 6 лютого, епіцентр був на глибині 17,9 км поблизу міста Газіантеп на південному сході Туреччини. За ним було понад 40 афтершоків. Потім приблизно о 13:30 за місцевим часом стався другий землетрус магнітудою 7,5. Його епіцентр був у районі Ельбістан у південно-східному турецькому регіоні Кахраманмараш.

Станом на ранок 8 лютого відомо про понад  9 500 жертв. Також є постраждалі та загиблі у Сирії. Зазначимо, що дані постійно оновлюються. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.