"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
- Цю пісню я співала мамі, коли була маленькою. Зараз я співаю її з тою самою любов'ю, але вже дорослим голосом. Українською мовою. Тому що тепер і я, і країна, і час зовсім інші. Це не кавер. Це моє нове "дякую" мамі... Усім мамам України, - каже SWOIIA.
В цей день 1994 Україна приєдналась до програми НАТО «Партнерство заради миру»
8 лютого 2023 року – середа – сьогодні у світі відзначають День нірвани, Міжнародний день шотландського віскі, День опери та День пропозиції руки та серця. На календарі українців ця дата запам'ятається 350 днем боротьби проти росіян Детальніше про події, що сталися в цей день в історії – читайте в нашому матеріалі.
Щорічно 8 та 15 лютого буддисти Махаяни відзначають День Нірвани. З санскриту цей термін перекладається як «згасання», «відсутність хвилювання» та звільнення від страждань, залежності чи бажань.
8 лютого 1964 — гурт Beatles прибув в аеропорт «Кеннеді». Після першого виступу Америку охопила хвиля бітломанії. Сам термін з'явився значно раніше, в 1960-тих роках. Він означає стан, що межує з шаленством за «The Beatles». Датою виникнення бітломанії вважається 13 жовтня 1963 року. У цей день The Beatles виступали в лондонському залі Палладіум.
1915 — у Лос-Анджелесі відбулася прем'єра фільму Девіда Ґріффіта «Народження нації», включеного згодом до списку 100 найкращих фільмів усіх часів і народів.
1963 — в Іраку в результаті військового перевороту прийшла до влади партія Баас. Баасизм закликає до об'єднання арабського світу в єдину державу. Його девіз «Єдність, свобода, соціалізм» означає арабську єдність і свободу від неарабського контролю та втручання.
1965 — у Британії заборонили рекламу сигарет на телебаченні.
1969 — відбувся перший політ найбільшого у світі пасажирського літака Boeing 747.
1981 — трагедія на стадіоні «Караїскакіс». Це історія про події після матчу між футбольними клубами «Олімпіакос» і АЕК. Гра завершилася блискучою перемогою Олімпіакоса з рахунком 6: 0. Радість вболівальників закінчилося тиснявою, в результаті якої в «7-му секторі» стадіону загинула 21 людина.
8 лютого 1920 народилася голлівудська кінозірка Лана Тернер. Кінокар'єра дівчини розпочалася в 16 років. Її прозвали «дівчиною в светрі» за пристрасть до носіння предмета гардероба, який ненав'язливо підкреслював її пишні форми. А ще її називали «дівчина з підмальованими бровами», бо для зйомок в одному з перших своїх фільмів вона вищипала брови, які так і не відросли. У 1939 р. до дівчини причепилося ще одне прізвисько Королева нічних клубів», оскільки для однієї з ролей Тернер перефарбувалася в блондинку.
1939 — Раїса Колесник, українська оперна співачка.
1952 — Аскольд Лозинський, президент Світового конгресу українців у 1998—2008.
1966 — Христо Стоїчков, болгарський футболіст та тренер, один із кращих гравців болгарського футболу.
1969 — Сущенко Роман Володимирович, український журналіст, кореспондент національного державного агентства Укрінформ, політв'язень.
1971 — Балух Володимир Григорович, український громадський активіст, фермер, політв'язень.
1982 — Ірина Мерлені, олімпійська чемпіонка з вільної боротьби.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber