Чинний тариф покриває винятково собівартість виробництва електроенергії НАЕК Енергоатом та ПрАТ Укргідроенерго, які компенсують побутовим споживачам різницю з ринковою ціною електрики, а також передачу та розподіл ресурсу безпосередньо до споживача
Зараз ситуація в енергосистемі стабільна, обмеження споживання електроенергії не передбачаються, але важливо її ощадливо споживати. Про це повідомив заступник міністра енергетики України Микола Колісник. При цьому заступник міністра наголосив, що єдиною загрозою для стабільного енергопостачання може бути тільки вплив обстрілів з боку РФ.
Міністерство енергетики затвердило графіки планових ремонтів на енергообʼєктах та графіки відновлення обладнання на 2025 рік так, аби мінімізувати можливий дефіцит потужності у той чи інший період.
"Ці графіки розроблені таким чином, щоб мінімізувати можливий дефіцит потужності та щоб завжди була можливість покривати потреби споживання. Держава контролює чітке дотримання цих графіків ремонтних робіт усіма енергокомпаніями. Вживаються всі необхідні заходи, щоб не допустити дефіциту у період спеки і погодних коливань", – сказав Колісник в ефірі марафону "Єдині новини".
За його словами, Антикризовий енергетичний штаб координує всі підготовчі роботи, а всі заплановані заходи реалізуються у повному обсязі.
"Особлива увага приділяється відновленню генерації. Фактично це наш пріоритет, оскільки потрібна додаткова потужність", – наголосив заступник міністра.
Відповідаючи на питання про тариф на е/е для населення, Колісник зазначив, що він покриває винятково собівартість виробництва е/е НАЕК "Енергоатом" та ПрАТ "Укргідроенерго", які компенсують побутовим споживачам різницю з ринковою ціною е/е, а також передачу та розподіл ресурсу безпосередньо до споживача.
Як повідомляв Інформатор, Кабінет міністрів до 31 жовтня 2025 року зберіг єдину фіксовану ціну на електроенергію для індивідуальних та колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кВт*год". "Нічний тариф" для споживачів зі встановленим двозонним лічильником 2,16 грн за кВт*год також залишається чинним.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.