Цього дня 1933 року у Херсоні український хірург Юрій Вороний вперше у світі виконав клінічну пересадку нирки
3 квітня 2023 року - понеділок. В цей день 16 років тому у Франції електропоїзд TGV POS встановив рекорд швидкості, він рухався 578,8 км/год. А у 1918 році народився український письменник Олесь Гончар. Сьогодні - 404 день повномасштабної війни Росії проти України. Ми зібрали найважливіші події, якими відомий цей день в історії.
1973 року Мартін Купер показав світові перший мобільний телефон та здійнив перший мобільний дзвінок. Без цього ґаджета важко уявити життя сучасної людини. Завдяки своїй портативності він допомагає поспілкуватися з будь-ким в будь-який час. Згодом мобільний телефон розвинувся до смартфона, який вже виконує набагато більше функцій.
3 квітня в Україні і світі святкують День дитячої йоги. Молоде і досить цікаве свято, яке було створене 2016 року. Під час заняття йогою працює весь організм, а ще покращується психологічний стан. Головна мета дня в тому, щоб підвищити поінформованість суспільства в позитивному впливі йоги на дитячий організм та залучення молодого покоління до занять йогою.
Також 3 квітня святкують День народження кавомолки. Саме цього дня 1829 року Джеймс Каррінгтон отримав патент на ручну кавомолку. Завдяки пристрою для перемелювання кавових зерен значно спрощується і прискорюється процес приготування кави. А ще від ступеня помолу залежить смак популярного напою.
3 квітня День твіду. Твідом називають таку еластичну тканину, яка виготовляється з вовни і є дуже м'якою на дотик. З'явилася вона в Шотландії та Ірландії в XVIII столітті. Спочатку твід був популярним лише серед фермерів, але вже в XIX столітті увійшов в моду серед аристократів. Першою модельєркою, яка використала твід в своїх показах і зробила одяг з нього модним, була Коко Шанель.
Також 3 квітня святкують День народження штрих-коду. Саме цього дня 1973 року компанія IBM показала світові розробку штрихового коду. Її спільно створили Норман Джозеф Вудланд та Бернард Сільвер. Штрих-код – графічна інформація, яка наноситься на необхідний предмет для ідентифікації товару.
А ще 3 квітня Всесвітній день вечірки. Подія була створена ще 1996 року, а підштовхнув до цього роман Ванни Бонта під назвою «Політ». В книзі розповідається про фантастичну історію із зворотнім відліком часу, згідно з якою роман завершується 2000 року 3 квітня. Тоді планета святкує масштабне свято задля єднання людства.
1907 — створено університет Саскачевану (Канада).
1910 — вперше здійснено сходження на найвищу вершину Північної Америки Мак-Кінлі (6193 м) на Алясці.
1933 — у Херсоні український хірург Юрій Вороний вперше у світі виконав клінічну пересадку нирки (26-річній жінці пересадили орган 60-річного померлого чоловіка).
1933 — літак уперше перелетів через Еверест.
1948 — президент США Гаррі Трумен затвердив Акт про надання країнам грошової допомоги — відомий як "план Маршалла".
1966 — радянська автоматична міжпланетна станція "Луна-10" була виведена на орбіту Місяця і стала його першим штучним супутником.
1973 — заснована літературна премія імені Павла Тичини.
1981 — вийшов друком перший номер польського незалежного профспілкового видання "Тижневик Солідарність".
1987 — у приміщенні штаб-квартири Всесвітньої організації охорони здоров'я заборонили курити.
1990 — над будинком Львівської міської ради урочисто підняли український національний прапор, перед тим освячений у греко-католицькому кафедральному соборі Святого Юра.
1999 — збройні сили НАТО завдали першого повітряного удару по столиці Югославії Белграду.
2007 — французький швидкісний поїзд "TGV" встановив новий світовий рекорд швидкості для пасажирського поїзда: 574,8 км/год.
1918 — Олесь Гончар, український письменник.
1924 — Марлон Брандо, американський актор, лауреат двох премій Оскар.
1924 — Федір Бурчак, український вчений-правознавець, академік, засновник Академії правових наук України, на честь якого названий Науково-дослідний інститут приватного права і підприємництва у Києві.
1927 — Марк Блауг, американський та англійський економіст.
1930 — Гельмут Коль, німецький політик, канцлер Федеративної Республіки Німеччини.
1941 — Григорій Гаркуша, український співак та соліст (баритон), народний артист України.
1944 — Роберт Геббельс, люксембурзький політик, депутат Європейського парламенту.
1958 — Алек Болдвін, американський кіноактор.
1961 — Олексій Кучеренко, український політичний діяч.
1961 — Едді Мерфі, голлівудський кіноактор.
1972 — Дженні Гарт, американська акторка.
1972 — Лола Паньяні, італійська акторка.
1985 — Леона Льюїс, британська поп-R&B-співачка та автор пісень.
1986 — Аманда Байнс, американська акторка.
1987 — Іван Сенай, український боксер-любитель, чемпіон Європи 2008 року у середній ваговій категорії.
Нагадаємо, цього тижня в Україні будуть дощі, в деяких областях зі снігом. Про це повідомляє Укргідрометцентр. Синоптики обіцяють доволі прохолодну погоду. Наші пращури помітили, якщо квітневий дощ починається з великих краплин, то ненадовго.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.