ЗСУ використали майже всі ракети ATACMS, які дали США - CNN

Американський чиновник заявив, що США передали Україні кілька сотень ракетних комплексів ATACMS

ATACMS
США мають обмежений запас ракетних комплексів

Українські військові використали практично всі передані американцями ракети ATACMS. США мають обмежений запас цих комплексів, який вони можуть надати Україні без шкоди для власної готовності. При цьому в Штатах розпочалися дискусії щодо надання дозволу бити далекобійною американською зброєю по території РФ, там є понад 200 легітимних цілей, які могли б знищити ЗСУ.

Про це пише CNN. Видання зазначає, що група ключових республіканців у Палаті представників Конгресу США звернулася до президента Джо Байдена із закликом скасувати обмеження на використання американської зброї для ударів по території Росії. Був надісланий відповідний лист, який підписали:

  • голова Комітету у закордонних справах Палати представників Майкл Маккол;
  • голова Комітету з питань розвідки Майкл Тернер;
  • голова Комітету з питань збройних сил Палати представників Майк Роджерс;
  • голова підкомітету з питань асигнувань Палати представників Кен Калверт;
  • голова підкомітету з питань закордонних справ Палати представників Томас Кін;
  • комісар Гельсінської спілки Річард Хадсон.

В CNN нагадали, що в адміністрації Байдена побоюються, що надання Україні можливості завдавати подальші удари по території Росії, може призвести до ескалації конфлікту та змусити Кремль активніше звинуватити США в участі у війні. Натомість республіканські законодавці у своєму листі стверджують, що "занепокоєння адміністрації щодо ескалації послідовно спростовуються з першого дня війни".

"Ані використання Україною наданої США зброї в Росії, ані її військове вторгнення в Курську область Росії - перша іноземна окупація російської території з часів Другої світової війни - не викликали ескалації у відповідь з боку Росії", - написали республіканці в листі.

Американський чиновник розповів CNN, що за оцінками американської розвідки, понад 90% російських літаків, які запускають планерні бомби та ракети по Україні, базуються на аеродромах, розташованих щонайменше за 300 км від підконтрольної Україні території. Це не дозволить уражати їх системами ATACMS, які не працюють на більш дальню відстань.

"Ми очікуємо, що ця кількість буде продовжувати зростати. Наприклад, Росія нещодавно перемістила свої планерні бомбардувальні місії з двох аеродромів, які були розташовані ближче до фронту, на схід, на аеродроми, які знаходяться поза зоною досяжності системи ATACMS", - сказав посадовець.

Водночас республіканські законодавці у своєму листі стверджують, що "на російській території залишаються численні інші легітимні військові цілі у зоні досяжності". Зокрема, військові бази та склади.

"За оцінками Інституту вивчення війни, за винятком аеродромів, існує понад 200 легітимних військових цілей в межах досяжності наданої США зброї, включаючи військові бази, логістичні вузли, паливні склади, склади боєприпасів і системи командування і управління", - написали вони.

Законодавці США також стверджують, що обмеження перешкоджають Україні перемогти Росію. А також надають російським військам плацдарм, з якого вони можуть безкарно нападати на Україну.

"Давно настав час, щоб адміністрація змінила курс і зняла обмеження на використання Україною наданої США зброї проти законних військових цілей у Росії", - написали законодавці.

Водночас анонімний американський чиновник у коментарі CNN зазначив, що США передали Україні "кілька сотень" ракетних комплексів ATACMS й "Україна використала більшість із них". За його словами, США мають обмежений запас ракетних комплексів, який вони можуть надати Україні без шкоди для власної військової готовності, а використання цієї зброї для завдання ударів в глибині Росії виснажило б українські запаси ATACMS, які можна було б використати для інших частин військової кампанії, наприклад, у Криму. Однак джерело CNN повідомило, що, за словами українців, в межах досяжності ракетного комплексу, є об'єкти з виробництва зброї, які можуть бути гідними військовими цілями.

США не змінюють свою позицію щодо ударів по Росії

США наразі не планують змінювати свою позицію щодо заборони на удари далекобійною зброєю по території Росії. Про це 6 вересня на Рамштайні заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

Він зазначив, що жоден вид зброї не стане вирішальним у цій війні. Він також підкреслив, що Україна вже має значний арсенал засобів, здатних завдавати ударів на більші дистанції, ніж ATACMS або Storm Shadow.

Також Ллойд Остін додав, що російські сили перемістили свої літаки, які використовуються для запуску авіабомб, за межі досяжності цих ракет. Окремо глава Пентагону підкреслив, що США й надалі допомагатимуть Україні захищати свою територію.

Нагадаємо, Ллойд Остін також зазначив, що президент Джо Байден анонсує новий пакет допомоги для України на 250 мільйонів доларів. Щоправда, він не уточнив вміст цього пакету допомоги, але сказав, що арсенал зброї задовольнить потреби України.

А західні партнери України після засідання Рамштайну 6 вересня заявили, що передадуть Києву багацько техніки. Серед військової допомоги є танки Leopard, гаубиці Panzerhaubitze 2000, двигуни до авіаракет та боєголовки до них, а також вагомих 40 мільйонів євро для підтримки енергоінфраструктури.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube