Після засідання Рамштайну голова Пентагону обіцяв, що Вашингтон продовжить допомогу Україні, але далекобійні удари по Росії поки що під забороною
США наразі не планують змінювати свою позицію щодо заборони на удари далекобійною зброєю по території Росії. Міністр оборони США Ллойд Остін зазначив, що жоден вид зброї не стане вирішальним у цій війні. Він також підкреслив, що Україна вже має значний арсенал засобів, здатних завдавати ударів на більші дистанції, ніж ATACMS або Storm Shadow.
Про це голова Пентагону сказав після засідання Контактної групи з питань оборони України (Рамштайн), яке проходило 6 вересня. Він спершу зазначив, чому саме США не надають відповідний дозвіл Україні на застосування американських ракет по цілях на території самої Росії.
"Що зупиняє США: якщо ми дамо такий дозвіл, це не означає, що щось кардинально зміниться, переломить хід подій. Україна має дуже багато потужностей, аби завдавати самостійно ударів по військових цілях (у РФ, - ред.)", - сказав Остін.
Крім того, Ллойд Остін додав, що російські сили перемістили свої літаки, які використовуються для запуску авіабомб, за межі досяжності цих ракет. Окремо глава Пентагону підкреслив, що США й надалі допомагатимуть Україні захищати свою територію.
"У найближчому майбутньому ми маємо зосереджуватися на тому, щоб допомагати використовувати Україні те, що вона має, аби вона ефективно користувалася цим", - додав очільник американського міністерства оборони.
Нагадаємо, що перед цим Ллойд Остін також зазначив, що президент Джо Байден анонсує новий пакет допомоги для України на 250 мільйонів доларів. Щоправда, він не уочнив вміст цього пакету допомоги, але сказав, що арсенал зброї задовольнить потреби України.
6 вересня в Німеччині відбулося засідання Контактної групи з оборони України, на якому був присутній президент Володимир Зеленський. Він наголосив на необхідності рішучих дій з боку партнерів для протидії російському повітряному терору.
Зеленський під час засідання контактної групи у форматі "Рамштайн" закликав західних партнерів вжити заходів, щоб припинити російську агресію вже цієї осені. Ще раніше він заявляв, що дозвіл на удари далекобійною зброєю по Росії мають надати чотири країни: США, Велика Британія, Франція та Німеччина. Окрім цього Україна передала адміністрації США список стратегічних цілей для ударів ракетами ATACMS по території Росії. Це підтвердив міністр оборони України Рустем Умєров.
Незважаючи на відсутність далекобійних ракет і відповідних дозволів, західні партнери України за підсумками сьогоднішньої 24-ї зустрічі Контактної групи з питань оборони передадуть Києву багацько техніки. Серед військової допомоги є танки Leopard, гаубиці Panzerhaubitze 2000, двигуни до авіаракет та боєголовки до них, а також вагомих 40 мільйонів євро для підтримки енергоінфраструктури.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.