У Пентагоні знайшли ще одну причину, чому не дозволяють Україні бити ATACMS по Росії

Ризик ескалації - не єдина проблема

ATACMS, Пентагон
Представниця Пентагону розповіла, що ракети у надлишку

Представниця Міноборони США Сабріна Сінгх озвучила нову причину заборони на використання американських ракет ATACMS для ударів по території Росії. Вона говорить, що обмежена кількість цих ракет є однією з ключових причин, чому США не дозволяють Україні застосовувати ATACMS для далекобійних атак.

Про це вона заявила на брифінгу. Окрім того, каже Сінгх, є й інші фактори, які включають ризик ескалації, і їх треба враховувати.

"Існує обмежена кількість ATACMS. Це не так — немає великої кількості таких можливостей великого радіуса дії. І, звичайно, одна річ, яку ми завжди оцінюємо, — це ескалація, і це те, про що ми дуже чітко говорили з самого початку. Отже, це трохи всіх тих речей, пов’язаних разом", - сказала Сінгх.

Вона також нагадала, що за оцінками американської розвідки, 90% російських літаків, які використовуються для бомбардувань та ракетних атак на Україну, розташовані на аеродромах, що знаходяться на відстані понад 300 км від території, контрольованої Україною.

Сінгх каже, що такі аеродроми вже знаходяться поза зоною досяжності ракет ATACMS. Вона додала, що навіть якщо Україна запустить ракети проти аеродромів, які знаходяться в межах досяжності ракет, окупанти зможуть швидко перемістити свою техніку далі від українських ударів.

Україна вимагає від США дозвіл бити по Росії, однак Штати не погоджуються

Україна закликає США дозволити використовувати ракети ATACMS для ударів по російських аеродромах. Це дозволить утримати частину Курської області та зменшити ефективність російської авіації, яка наразі гальмує наступ Збройних сил України на Курщині.

Як повідомляло видання The Washington Post, радник президента України Володимира Зеленського зазначив, що утримання частини російської території може стати важелем для впливу на Росію під час майбутніх переговорів.

Наразі США продовжують вагатися з приводу надання дозволу на використання ракет ATACMS для ударів по території Росії. Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі під час брифінгу 4 вересня також говорив, що російські сили перемістили 90% своїх бомбардувальників на відстань понад 300 км від українського кордону, що зменшує досяжність ракет ATACMS і робить їх використання менш ефективним.

Раніше також повідомлялося, чи можуть ракети ATACMS знищити Кримський міст. Також Інформатор писав, що Україна офіційно передала США список цілей для ударів ATACMS по території Росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube