Конгресмени США від обох партій закликали Пентагон передати Україні ATACMS з дальністю в 300 км

Читать на русском

Нардеп Єгор Чернєв уточнив, що йдеться про ракети з більшим радіусом дії, ніж раніше отримувала Україна

Читать на русском
ATACMS і Пентагон
Пентагон і Білий Дім мають надати відповідь щодо передачі ракет

Нардеп Єгор Чернєв уточнив, що йдеться про ракети з більшим радіусом дії, ніж раніше отримувала Україна

Депутатська група з республіканської та демократичної партій США закликала Міністерство оборони передати Україні ракетні комплекси ATACMS, які наші військові вже успішно використовували. Крім того, конгресмени висловили обурення щодо нестачі боєприпасів для України.

Про це повідомив народний депутат, заступник голови Комітету з питань національної безпеки Єгор Чернєв. Він додав, що в минулому випадку така ж стратегія працювала з передачею "Леопардів" Україні. Після того, як в США дали зелене світло на "Абрамси" для нашої країни, Німеччина прийняла рішення передати свої танки.

"Сподіваюся, після надання Україні ракет ATACMS в Шольца не залишиться ані аргументів проти, ані простору для маневру. Якщо йому потрібен якийсь додатковий сигнал — спробуємо його забезпечити", - написав депутат.

ATACMS 1

Нагадаємо, що раніше Україна отримувала старі моделі ATACMS з меншим радіусом дії. В коментарях під своїм постом Єгор Чернєв уточнив, що йдеться і про ракети, які можуть пролетіти майже 300 кілометрів, у порівнянні з попередніми моделями, які мали дальність польоту лише 165 кілометрів.

Конгресмени США від обох партій закликали Пентагон передати Україні ATACMS з дальністю в 300 км 2

Депутат додав, що Україна має підтримку в Конгресі щодо цього питання. Тепер очікується відповідь від Білого дому та Пентагону.

Чому США не передають Україні ATACMS

Заступник спікера Пентагону Сабріна Сінгх в лютому 2024 року заявила про готовність США надати Україні всю необхідну для оборони зброю, включаючи балістичні ракети ATACMS. Проте є одне АЛЕ — фінансове блокування з боку Конгресу. Лише після розблокування фінансування Київ зможе отримати нову партію балістичних ракет. Крім того, США самі мають обмежену кількість цих ракет.

Вона заявила, що США не забирають з порядку денного питання щодо передачі Україні ATACMS і будуть продовжувати співпрацювати з Україною настільки, наскільки це буде потрібно. Однак для передачі балістичних ракет необхідне схвалення Конгресу.

Надія на отримання ATACMS більшої дії є

Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість звернутися до своїх союзників з проханням надати Україні нові, більш далекобійні ракети ATACMS. Україна вже отримала від США ракети ATACMS, але їхній середній радіус дії обмежує їх здатність атакувати тилові позиції противника на окупованих територіях. Нові модифікації ATACMS мають значно більший радіус дії, що дозволить українським військам атакувати глибше за лінію фронту.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

2024 рік для Сил оборони України буде роком стратегічної витримки і нарощення потужностей для майбутніх наступальних операцій, вважає військовий експерт Сергій Грабський.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.