Рощина зникла у серпні 2023 року, її повинні були обміняти серед інших полонених найближчим часом
У російському полоні загинула українська журналістка Вікторія Рощина. Вона трохи не дожила до обміну полоненими, де її повинні були повернути в Україну. Попередньо відомо, що Рощина померла під час етапування з Таганрога, де її утримували, до московського СІЗО "Лефортово", де її повинні були підготувати для обміну на полонених російських окупантів.
Про смерть Рощиної повідомив керівник пресслужби координаційного штабу Петро Яценко в ефірі Національного телемарафону. Пізніше про це ж написав речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук.
"Нещодавно в неї був день народження і я боявся їй щось писати, знаючи, що вона ймовірно перебуває в полоні росіян. Не хотів нашкодити… Я дуже добре її запам’ятав серед тисяч журналістів саме її сміливістю і жагою до професії журналіста. Тоді, навесні 2022 року вона приїхала просто з полону ФСБ, з Маріуполя. Тоді її "здали" місцеві. Але Віка знову поїхала. Востаннє", – написав він.
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов у коментарі "Суспільному" підтвердив, що Рощину дійсно включили у списки на обмін полонених. З наступним обміном журналістка мала повернутися додому, в Україну.
"Її повернення було узгоджене та остання інформація, яка відома – що її етапували в "Лефортово" з метою підготовки повернення додому", – сказав він.
Яценко зі свого боку під час виступу в ефірі сказав, що причини смерті Рощиної у російському полоні невідомі. Наразі навіть невідомо, що там взагалі сталося.
13 вересня, відбувся 56-й з початку повномасштабного російського вторгнення обмін полоненими. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. 49 наших громадян повернулися додому, переважно - жінки.
14 вересня відбувся новий обмін полоненими між Україною та Росією. Спочатку інформацію про обмін оприлюднили російські ЗМІ, зазначаючи, що процес обміну відбувся в рамках угоди 103 на 103. Деякі українські джерела підтвердили цю новину, але офіційну інформацію згодом повідомили вже президент України Володимир Зеленський, а також омбудсмен України Дмитро Лубінець. Загалом уже звільнено 3569 людей. За два дні Україні вдалося повернути 38 азовців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.