Як звільненим з полону та сім’ям полонених отримати грошову допомогу від держави - інструкція від Мінреінтеграції

Міністерство здійснює виплати щорічної державної допомоги у розмірі 100 тисяч гривень за кожен рік перебування в полоні колишнім полоненим або членам родин тих, хто досі перебуває в полоні

Звільнення з полону
Звільнення з полону

При Мінреінтеграції продовжує працювати Комісія з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Вона встановлює факт перебування в полоні військових і цивільних, в тому числі вже звільнених з полону осіб. До складу цієї Комісії входять представники державних органів і профільних громадських організацій. Після встановлення Комісією факту позбавлення особи особистої свободи Мінреінтеграції виплачує одноразову державну грошову допомогу у розмірі 100 тисяч гривень особам, звільненим з полону. Про це 26 вересня повідомили в Мінінтеграції. 

Також Міністерство здійснює виплати щорічної державної допомоги у розмірі 100 тисяч гривень за кожен рік перебування в полоні колишнім полоненим або членам родин тих, хто досі перебуває в полоні. Для отримання зазначених державних грошових допомог потрібно звернутися до Мінреінтеграції. З алгоритмом дій і переліком необхідних документів можна ознайомитися за посиланням. Зразок заяви про встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України — тут, заяви про отримання державної грошової допомоги — за цим посиланням. У разі виникнення питань щодо отримання держдопомог звільненим з полону і членам сімей полонених можна звертатися до Мінреінтеграції за номерами: (044) 355-14-56 та (097) 901-55-71.

Україна отримала нові механізми звільнення цивільних, жінок і дітей з російського полону

Україна створила новий канал комунікації та механізм звільнення полонених з Росії. Хоча поки що рано говорити про нові обміни, перспективи виглядають обнадійливо. На сьогодні Росія продовжує утримувати в полоні майже 14 тисяч українців.

Омбудсман Дмитро Лубінець повідомив, що за 2024 рік було отримано 177 тисяч звернень, більшість з яких стосуються порушення прав людини. Це майже вдвічі менше, ніж торік. Більшість запитів стосувалися консультацій з питань порушення прав людини.

Основним завданням Офісу омбудсмена, за словами Лубінця, є виконання четвертого пункту української Формули миру: повернення всіх полонених і депортованих. Разом із Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими вдалося повернути 3310 громадян України, зокрема 161 цивільного. Станом на сьогодні було проведено 53 обміни військовополоненими, останній з яких відбувся 25 червня.

Лубінець зазначив, що для звільнення полонених Росії працюють три напрямки, кожен з яких потребує окремих підходів: діти, цивільні та військовополонені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube