В Держдепартаменті заявили, що не мають незалежного підтвердження цього злочину
В США заявили, що нібито не мають незалежних підтверджень про злочин, скоєний російськими окупантами – розстріл 16 українських військовополонених. В США визнають, що Росія вчиняє воєнні злочини з початку війни. Також в США вважають, що Україна правильно почала розслідування.
Про це заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер. Відповідаючи на питання преси щодо чергового воєнного злочину РФ, він заявив, що Вашингтон не має підтверджень цих даних.
"Ми бачили ці повідомлення. Я не маю незалежної інформації на підтвердження цього, але вважаю доречним, що Україна проводить розслідування", – сказав він.
При цьому Міллер зауважив, що російські окупанти із самого початку вторгнення в Україну вчиняють "жахливі дії". У Держдепартаменті припускають, що розстріл мав місце і що росіяни скоїли черговий воєнний злочин.
Цей випадок нагадує про інші жахливі воєнні злочини росіян. В другій половині травня 2024 року поблизу населеного пункту Роботине Запорізької області військовослужбовці РФ розстріляли чотирьох українських військовополонених. Окупанти також захопили частину опорного пункту у цьому ж селі й розстріляли українських військовополонених у лютому.
На позиції "Зеніт" в Авдіївці Донецької області, російські окупанти розстріляли шістьох українських військовослужбовців, які залишилися під час відходу українських військ. Росіяни поширили відео з тілами загиблих у своїх публікаціях.
Одним із найгучніших стало також вбивство Олександра Мацієвського, українського військовослужбовця, який був захоплений у полон у грудні 2022 року. Мацієвський, стоячи перед своїми катами, сміливо виголосив "Слава Україні!" перед тим, як його розстріляли російські окупанти. Це вбивство також було зафіксоване на відео та поширене в мережі, ставши символом героїзму та стійкості українських військових.
Також на початку квітня 2023 року у мережах з'явилось відео страти невідомого українського бійця. Росіяни катували його та відрізали голову ще живому. Ці випадки є яскравим прикладом порушень Женевських конвенцій щодо поводження з військовополоненими. Подібні акти терору мають бути розслідувані міжнародними інституціями, а винні у цих злочинах - притягнуті до відповідальності.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.