Новий обмін полоненими: 103 українці повернулися додому, серед них є Азовці

Між Україною і Росією відбувся ще один вдалий обмін по схемі 103 на 103

Обмін полоненими 14 вересня
Додому повертається все більше бранців Кремля. На фото - обмін 13 вересня

14 вересня відбувся новий обмін полоненими між Україною та Росією. Спочатку інформацію про обмін оприлюднили російські ЗМІ, зазначаючи, що процес обміну відбувся в рамках угоди 103 на 103. Деякі українські джерела підтвердили цю новину, але офіційну інформацію згодом повідомили вже президент України Володимир Зеленський, а також омбудсмен України Дмитро Лубінець. 

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що 14 вересня вдалося повернути в Україну 103 військових, які були в російському полоні. Серед них 82 рядових і сержантів, а також 21 офіцер. Серед повернутих – захисники Київщини, Донеччини, Маріуполя, Луганщини, Запоріжжя та Харківщини, в тому числі з "Азовсталі". Зеленський висловив подяку команді, що займається обмінами, за ці позитивні новини для України.

Повернення додому українських військових
Повернення додому українських військових

Серед звільнених з полону - 23 бійці "Азову", спецпідрозділу Kraken, 36 бригади морської піхоти, прикордонники, поліції, тероборони та інших складових Сил оборони, розповів омбудсмен Дмитро Лубінець.

"Переважна більшість звільнених – люди, які утримувалися з перших днів війни", — зазначив він.

Координаційного штаб повідомив, що серед звільнених цього разу 38 нацгвардійців. Воїнів ЗСУ вдалося повернути 28: серед них двоє зі спецпідрозділу "Кракен", двоє – з Міжнародного легіону, троє з Сил спеціальних операцій, один – з Сил територіальної оборони. Також додому їдуть восьмеро прикордонників, четверо поліцейських, двадцять один військовий моряк, троє представників Державної спеціальної служби транспорту, один – Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

"Всі звільнені цього разу – чоловіки: 82 солдатів та сержантів; 21 військовослужбовець належить до офіцерського складу. Звільнені військовослужбовці брали участь у захисті від російських окупантів міста Маріуполя – 69 осіб (у тому числі оборонці “Азовсталі” – 31 особа), Донеччини, Луганщини, запорізького, херсонського, харківського та київського напрямків. Серед них також є двоє охоронців ЧАЕС", - йдеться у повідомленні.

Більшість зазнала важких травм чи поранень, мають серйозні захворювання, потребують негайної медичної допомоги. Україна тривалий час проводила роботу, аби організувати повернення цих наших співгромадян. Обмін відбувся за посередництва ОАЕ.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/140286

Зокрема, новий обмін раніше підтвердили українські військові Станіслав Бунятов і військовий з позивним "Алекс". А народний депутат Юрій Мисягін на своїй сторінці в соцмережах повідомив, що бійці полку "Азов" повертаються додому.

"Азовці повертаються додому," – написав він.

Ще один успішний обмін
Ще один успішний обмін

"Ще один вдалий обмін з бійцями "Азову" – зазначив Бунятов, коментуючи повернення українських захисників.

З поверненням додому!
З поверненням додому!

Російські медіа також повідомили, що обмін включав військовополонених ЗСУ та російських військовослужбовців, які були взяті у полон у Курській області РФ. Наразі всі звільнені російські військовослужбовці перебувають у Білорусі.

Два обміни за два дні

13 вересня, відбувся 56-й з початку повномасштабного російського вторгнення обмін полоненими. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. 49 наших громадян повернулися додому, переважно - жінки. Загалом уже звільнено 3569 людей. За два дні Україні вдалося повернути 38 азовців.

Ці обміни є особливими, адже вперше за тривалий час вдалося звільнити з полону військових "Азову". Зокрема є й цивільні українці, яких росіяни затримали та незаконно позбавили волі ще до повномасштабного вторгнення. Вдалося звільнити також жінок, які зазнали негуманного поводження зокрема через примусову участь у так званому “судовому процесі” над захисниками Маріуполя”.

Кримськотатарську активістку Леніє Умерову, яку захопили росіяни під час перетину кордону Грузії, також удалося звільнити. Як і Героя України, полковника медичної служби Віктора Івчука, котрий у найважчі часи був керівником військового госпіталю у Маріуполі. Усі звільнені з полону пройдуть медогляд, та отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також всі належні виплати за весь час перебування в неволі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube