Жити з метеочутливістю: як магнітні бурі впливають на самопочуття та психічне здоров’я

Повністю позбутися метеочутливості неможливо

Метеочутливість
Як метеочутливість впливає на організм. Коллаж: Інформатор

Магнітне поле на Землі останнім часом все більш нестабільне, а саме магнітні бурі, які виникають внаслідок цього, впливають на самопочуття багатьох людей. Метеочутливіть здатна впливати навіть на психічне здоров’я людей. Втім, мінімізувати ризики все ж можна, але повністю позбутися такої чутливості неможливо.

Про метеочутливість і її вплив на організм розповіли у Криворізькому державному педагогічному університеті. Зазначається, що погоду визначають такі чинники, як атмосферний тиск, температура, вологість, вміст у повітрі озону і кисню, радіоактивність, магнітні бурі.

Кожен такий чинник може впливати на людський організм. Сама метеочутливість є природною, генетично зумовленою реакцією організму на зміни погодних умов. Організм людини так намагається оперативно відповідати на зміни умов довкілля.

Водночас необхідно відрізняти метеочутливість від метеозалежності. Останні переносять зміни погоди серйозніше, а також схильні до різких перепадів настрою і погіршення самопочуття, загострення різних хронічних захворювань. Ця реакція на погоду є порушенням адаптації людини до умов навколишнього середовища.

Як магнітні бурі впливають на фізичне та психічне здоров’я людини?

У метеозалежних людей можуть виникати біль у серці, головні болі, слабкість та перепади настрою. У першу чергу, магнітні бурі впливають на нервову систему, що зумовлює посилення емоційних реакцій. Зокрема, можуть розвиватися тривожні стани, підвищується агресивність, посилюється страх, панічні прояви тощо. Тож у дні підвищеної сонячної активності необхідно зменшити фізичні та розумові навантаження.

Хто знаходиться у зоні ризику?

На таку чутливість можуть впливати стать, вік, спадковість і загальний стан здоров’я. Крім того, жінки схильні до неї більше, ніж чоловіки. Однак погодні аномалії здебільшого діють на людей, які мають хронічні захворювання: бронхіальну астму, артрит, ревматизм, серцеві захворювання, тиск. А метеозалежність може розвинутись внаслідок струсу мозку, вегето-судинної дистонії та атеосклерозу.

Метеопати проживають переважно у великих містах. На них впливають також шкідливі викиди, вихлопні гази та забруднене повітря. Також у людей, які залежні від погоди, може виникнути метеофобія – важкий психічний стан, коли людина перебуває в стані підвищеного стресу через потенційні загрози природних катаклізмів та з великою тривогою очікує кожну метеозміну. У такому випадку варто звернутися до відповідного спеціаліста. 

Як бороти метеочутливість?

Перші і важливі кроки у цій боротьбі – перебувати на свіжому повітрі щонайменше 30 хвилин на день, займатися спортом, відмовитися від шкідливих звичок та більше відпочивати. Також необхідно відмовитися від важкої їжі. 

Фахівці розробили низку рекомендацій для людей, які страждають від метеочутливості:

  • Намагайтеся скасувати справи, які вимагають підвищеної уваги, витрат сил і енергії.
  • Якщо самопочуття погіршилося, за наявності такої можливості, перенесіть важливі зустрічі або ж візьміть вихідний.
  • Пізніше коли тіло адаптується до погодних умов, ви зможете зробити все необхідне в гарному самопочутті та настрої.
  • Намагайтеся їсти більше овочів, зробіть раціон легшим, пийте більше води (спостерігайте за тиском: якщо він підвищується, то споживання води, навпаки, зменшуйте), відмовтеся від жирного, гострого, кави і алкоголю.
  • Додайте в дієту продукти з підвищеним вмістом калію, вони допоможуть роботі серця (горіхи, сухофрукти, сир, риба, банани та інші).

Магнітні бурі

Магнітні бурі, від яких потерпають в тому числі і українці, ще очікуються в червні. Зокрема, цього тижня експерти прогнозують бурі середнього і високого рівня.

Згідно з даними Центру передбаченої космічної погоди Національного агентства океанографічних та атмосферних досліджень США, 18 червня очікується магнітна буря, яка може бути досить відчутною для людей.

За даними фахівців, у п'ятницю, 16 червня очікується, сонячна буря середнього рівня, яка не перевищує K-індекс 4 (тобто є нормою), метеозалежні та ме­теочутливі особи не відчують її. А вже в останній день тижня експерти сайту Meteoagent, які складають онлайн-прогноз, використовуючи інформацію зі супутникових систем NOAA, TESIS та наукових міжнародних метеорологічних лабораторій по всьому світу, прогнозують K-індекс 5, який вказує на наявність геомагнітної бурі високого ступеня потужності. Такий показник може вплинути на метеозалежних та метеочутливих людей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube