Жінка звернулась до оператора Київстар для відновлення номера і дізналась, що з її рахунку в Укргазбанку списали 30 294 гривень - чи повернув суд кошти

Читать на русском

Жінка не могла отримати доступ до свого мобільного номеру

Читать на русском
Київстар
У жінки з картки в Укргазбанку списали 30 294 гривень, про це її вдалось дізнатися після звернення до оператора Київстар з вимогою відновити мобільний номер

Жінка не могла отримати доступ до свого мобільного номеру

У жінки, яка користувалась послугами Укргазбанку, з картки списали понад 30 тисяч гривень. Вона дізналась про це лише після дзвінка до оператора Київстар та відновлення мобільного номера. За її словами, жодних кодів та паролів нікому не надавала. 

Як вказується у рішенні Суворовського районного суду Одеси, жінка є клієнткою ПАТ АБ "Укргазбанк". Їй зателефонували з незнайомого номеру та запропонували послуги з налаштування. Вона відмовилась від спілкування, підозрюючи в цьому шахрайські дії, жодних кодів, номерів та паролів не називала та не вводила.

Одразу після цієї розмови жінка звернулась до оператора мережі Київстар, оскільки не могла отримати доступ до свого мобільного номеру. Після того, як мобільний номер відновили, вона з'ясувала, що з її банківської картки невідомі провели платіжні операції на загальну суму 30 294 гривень.

"21.08.2022 року о 13:12 був здійснений вхід в акаунт клієнтки мобільного додатку "Еко-Банк", після успішного проходження верифікації за допомогою ОТР-коду, з введенням особистого паролю на пристрої RedmiRedmi Note 8 Pro-Android 11. Три операції по 1 тисячі гривень кожна, були підтверджені шляхом введення ОТР-паролів, що були надіслані банком 21.08.2022 року на номер телефона. Щодо двох інших операцій, здійснених 21.08.2022 року на суму 14 560 гривень, то кожна з цих операцій мають ознаки фізичного використання платіжної картки, а саме її реквізитів", - розповіли в Укргазбанку.

Яким було рішення суду? 

Позов жінки задовольнили. Суд зобов'язав ПАТ АБ "Укргазбанк" відновити залишок коштів на її рахунку до 45 310 гривень, тобто до стану в якому він перебував перед виконанням несанкціонованих операцій від 21.08.2022 року та списати нараховані у зв'язку з цим відсотки, пеню, штрафні санкції, суму комісії за перерахування вказаних коштів, в тому числі строкову заборгованість по тілу кредиту 25 186 гривень, строкову заборгованість по відсотках 816 гривень, прострочену заборгованість по тілу 8 465 гривень, прострочену заборгованість по відсотках 2 568 гривень та усі нарахування, які було здійснено за договором від 18.02.2020 року.

"Списання коштів з рахунку жінки було несанкціонованим та відбувалось без її участі та відома, тож нарахована заборгованість має бути списана. Суд вважає, що банк не вжив всіх можливих заходів для запобігання порушенню прав позивачки та їх поновлення, так само не надано доказів, які доводять, що вона своїми діями чи бездіяльністю сприяла втраті, незаконному використанню ПІН-коду або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції, у зв'язку з чим її вина у перерахуванні спірних коштів відсутня", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.