Шахраї з адрес провайдера Київстар отримали доступ до кабінету в "Приват24" та викрали 47 800 гривень у чоловіка - чи повернув суд кошти

Читать на русском

Чоловік негайно повідомив про викрадення коштів з його рахунку невідомими у ПриватБанк і поліцію

Читать на русском
Київстар
Шахраї виконали входи до облікового запису чоловіка в "Приват24" під час викрадення коштів з адрес провайдера AT "Київстар"

Чоловік негайно повідомив про викрадення коштів з його рахунку невідомими у ПриватБанк і поліцію

У чоловіка з картки у ПриватБанку викрали понад 47 тисяч гривень. На нього також оформили кредит. Це зробили шахраї отримавши доступ до його кабінету в "Приват24". Вони здійснили входи з мобільних пристроїв з адрес провайдера AT "Київстар"

Як вказується у рішенні Іванківського районного суду Київської області, чоловік став жертвою шахрайських дій. З його карткового рахунку викрали кошти і оформили кредит. Він негайно повідомив про це у ПриватБанк і поліцію. 

За словами чоловіка, на фіктивному сайті він вводив лише номер картки. У ПриватБанку вказали, що втрата коштів сталася з його вини, оскільки саме той розголосив конфіденційну інформацію шахраям.

Чоловік користувався двома номерами телефонів: основним та додатковим. Інші номери з 15.07.2023 року йому не додавалися. Перевіркою входів із зазначених нетипових пристроїв встановлено, що у період із 15.07.2022 року по 16.07.2022 рік виконувалися авторизовані входи у "Приват24" по облікових записах інших клієнтів. Це вказує на те, що саме з цих пристроїв зловмисники виконали входи до його облікового запису під час викрадення коштів. Входи з мобільних пристроїв шахраїв виконані з адрес провайдера AT "Київстар". 

Яким було рішення суду? 

Позов чоловіка задовольнили. Акціонерне товариство комерційний банк "ПриватБанк" зобов'язали відновити залишок коштів на його рахунку до стану, у якому він перебував перед виконанням несанкціонованих операцій та списати нараховані у зв'язку з цим відсотки.

"Позивач, як користувач карток, своїми діями чи бездіяльністю не сприяв втраті, незаконному використанню персонального ідентифікаційного коду або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції. Списання коштів з карткових рахунків відбулося не за його розпорядженням і він не повинне нести відповідальності за такі операції. Виявивши безпідставне оформлення кредиту, надання якого він не ініціював особисто, списання коштів, той повідомив про цей факт банк та звернувся до поліції, у зв'язку з чим, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимов в повному обсязі та, відповідно до вимог ст. 1073 ЦК України банк повинен зарахувати відповідні суму (відновити залишок коштів на особистих карткових рахунках позивача до стану, у якому вони перебували перед виконанням несанкціонованих операцій", - зазначили у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.