Жінка взяла у ПУМБ кредит та випадково дізналась, що їй нарахували відсотки у понад 13 тисяч гривень - яким було рішення суду

Читать на русском

Клієнтка вважає, що ПУМБ не мав законних підстав нараховувати проценти та 3% річних за прострочення виконання зобов'язання

Читать на русском
ПУМБ
ПУМБ

Клієнтка вважає, що ПУМБ не мав законних підстав нараховувати проценти та 3% річних за прострочення виконання зобов'язання

ПУМБ нарахував клієнтці за користування кредитом відсотки у розмірі 13 072 гривень. Вона вважає, що для цього у банку немає жодних законних підстав. Тож їй довелось звертатись до суду для перерахунку заборгованості. 

Як йдеться у рішенні Московського районного суду Харкова, жінка взяла у ПУМБ кредит на суму 21 163 гривень. Вона направила на адресу фінустанови заяву з проханням надати їй кредитні канікули на час дії воєнного стану з відстроченням сплати щомісячного платежу за користування кредитом, але відповіді не отримала.

При зверненні у чат служби підтримки банку щодо надання клієнтці кредитних канікул, оператор повідомила, що це не передбачається. Крім того, вона вказала, що при користуванні кредитними коштами за договором їй нарахували проценти. На прохання надати відповідну довідку щодо розрахунку заборгованості представниця ПУМБ повідомила, що в особистому кабінеті мобільного додатку вся необхідна інформація зазначена.

Жінка вважає, що ПУМБ не мав законних підстав нараховувати проценти та 3% річних за прострочення виконання зобов'язання. Вона вимагає перерахувати заборгованість за кредитним договором. 

Що говорять у ПУМБ 

У ПУМБ зазначили, що після останньої зміни кредитного ліміту клієнтка не зверталась з будь-якими заявами щодо зменшення або збільшення суми ліміту, а навпаки продовжила використовувати кредитні кошти. На погашення заборгованості за кредитним договором в загальній сумі кредитного ліміту 21 163 гривень за період з 18.04.2017 року по 31.05.2023 рік здійснювались погашення заборгованості за кредитом виключно за тілом кредиту, процентами та комісією.

Додатково банк по кредиту не здійснював будь-яких додаткових нарахувань ні щодо процентів за неправомірне користування кредитними коштами, ні 3% річних, ані штрафних санкцій. Жінка помилково вважає обов'язкові платежі по кредиту такими, що нараховані в порушення вимог та під час дії обмежень встановлених дії коронавірусної хвороби та воєнного стану в Україні.

З моменту отримання кредиту вона використала суму встановленого ліміту по тілу кредиту у розмірі 22 359 гривень основного боргу по кредиту за користування якими банком правомірно нарахував відсотки у розмірі 13 072 гривень. Загальна сума вимог AT "ПУМБ" до клієнтки станом на 31.05.2023 року (включно) становить 35 447 гривень (прострочена заборгованість за сумою кредиту). 

Розгляд справи 

З наданого жінкою розрахунку заборгованості не вбачається даних про нарахування індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми. Натомість з розрахунку заборгованості наданих банком такі нарахування відсутні.

Стосовно копії роздрукованої фотографії з особистого кабінету клієнтки, де в деталях розрахунку заборгованості зазначено сума боргу у виді 3 % від тіла кредиту у сумі 670 гривень, не зазначено період за яких нарахували 3 % від тіла кредиту. Таким чином вона не надала суду  доказів на підтвердження того, що їй нарахували пеню, прострочені відсотки чи інші платежі та які підлягають перерахунку.

Рішення суду 

Жінці відмовили у задоволенні позову. Судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1 073 гривень компенсують коштом держави.

"Доказів звернення позивачки з письмовою заявою до відповідача щодо несприятливих умов кредитування, або надання інформації щодо кредитування у неповному обсязі суду надано не було, разом з тим вона звернулась з даним позовом через шість років з моменту підписання кредитного договору", - наголосили у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.