З початку війни президент Німеччини вперше відвідав Україну
Президент України Володимир Зеленський зустрівся у Києві з федеральним президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром. Обговорювали військову і фінансову допомогу країні. Також зачепили тему відбудови міст після ракетних атак росіянами.
Про це Володимир Зеленський розповів у своєму зверненні. Глава держави і Франк-Вальтер Штайнмаєр предметно обговорили фінансову й подальшу політичну підтримку України та детально зупинилися на питаннях відбудови.
"Сьогодні з паном президентом ми вперше в історії наших відносин схвалили спільну заяву президентів. Серед іншого вона закріплює особистий патронат пана президента Штайнмайєра над процесом відновлення Чернігівської області", - наголосив Зеленський.
Президент України також подякував Німеччині за надання сучасної системи протиповітряної оборони IRIS-T, яка дуже добре показала себе в захисті неба й порятунку людей, та висловив сподівання на продовження підтримки у цій сфері.
"Обговорили весь спектр нашої взаємодії – оборонної, політичної, фінансової. Багато уваги приділили відбудові – і я вдячний Президенту Штайнмаєру за готовність особисто патронувати цю роботу. Будемо посилювати співпрацю з Німеччиною в галузі відбудови. І на рівні місцевої влади це також отримає президентський патронат.
Глава Української держави подякував Франку-Вальтеру Штайнмаєру за співпрацю у сфері безпеки, економіки, соціального розвитку, енергетики, за гуманітарну взаємодію та співробітництво на міжнародному рівні, зокрема у Європейському Союзі та структурах ООН.
«Ще цього року будуть передані броньовані евакуаційні машини, броньовані машини Dingo, мостоукладні танки, додаткові гаубиці Panzerhaubitze 2000, додаткові РСЗВ, антидронні системи. Ми підтримуватимемо в питанні розмінування. Одним словом – величезний пакет, який на підході», - перелічила Ламбрехт.
Вона також згадала «зимовий пакет», генератори тощо. Міністр додала, що Берлін, можливо, не завжди є дуже голосним у допомозі, яку надає, але це є насправді суттєва підтримка, і вона буде продовжена. Наразі, за оцінкою Ламбрехт, Україна найбільше потребує засобів ППО (в чому вона особисто переконалася в Одесі, де двічі змушена була бігти в укриття під час повітряної тривоги), а також артилерії.
Глава МО ФРН запевнила, що Німеччина не ставить собі «червоних ліній» у питанні постачання Україні озброєнь, проте буде готова надавати лише таку зброю, яка узгоджена в колі союзників. Вона не заперечила, що Німеччина могла б надати Україні танки. Проте підкреслила, що досі танків західного зразка не надав ніхто, зокрема, США, на які Берлін здебільшого орієнтується.
Також ми розповідали, чи почне Німеччина знімати санкції з росії взимку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.