В разі ухвалення рішення можна буде розраховувати тільки на українські субтитри
Президент України офіційно ініціював показ англомовного кіно в Україні тільки мовою оригіналу. Таке рішення можуть ухвалити в рамках законопроєкту про статус англійської мови. Українці фактично розділилися на два табори.
Відповідне рішення зазначено у законопроєкті №9432, а українці висловлювали свої думки в соцмережах. Так, згаданий проєкт може закріпити статус англійської мови, як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. Це дасть змогу ввести і показ англомовного кіно тільки в оригіналі.
Загалом, ввести такі зміни хочуть в декілька етапів:
Необхідність таких дій пояснюють тим, що Україна має статус кандидата в ЄС, але при цьому мовні перешкоди надто сильно. Таким чином, рівень англійської мови в країні потрібно підіймати.
“Порівняно з іншими країнами Європи, Україна відстає в готовності громадян спілкуватися іноземною мовою, у тому числі англійською”, – зазначено в пояснювальній записці.
Українці в соціальних мережах почали висловлювати власну думку щодо таких рішень. Зокрема, коментатори розділилися на два табори – “за” та “проти”. За коментарями важко визначати точну частку, кого саме більше. Ось декілька прикладів коментарів:
Чимало уваги звертається на проблему занепаду українського дубляжу. Також дехто з коментаторів натякає, що деякі українці сервіси взагалі продовжують транслювати контент російською, і ніхто на це не реагує, але при цьому чіпає дубляж.
Водночас дехто навпаки вважає, що таке потрібно було зробити вже давно. Хоча, далеко не всі.
Президент України 28 червня вніс законопроєкт про надання англійській мові статусу мови міжнародного спілкування. Ініціатива ще на розгляді. У разі її схвалення, крім кіно, це зачепить і сферу працевлаштування, особливо – в держоргани. Так, кандидати на такі посади матимуть обов’язково володіти англійською – рівень залежить від посади.
Крім цього, органи влади матимуть розглядати всі звернення англійською мовою. Також потрібно буде створити та вести веб-сторінки цією мовою разом із українськими версіями. Інформація в сферах культури, транспорту та інших також має дублюватися англійською.
Нагадаємо, що українці зможуть голосувати через Дію за бюджетне фінансування важливих проєктів у їх містах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.