Україні потрібно від союзників більше ППО, більше F-16 та більше рішучості
Президент Володимир Зеленський повідомив, що у Вашингтоні українська команда працює над тим, щоб ЗСУ отримали велику кількість ППО та літаків F-16. Додаткові гарантії безпеки, за словами президента, також є дуже важливими для України. Ці питання і посилення підтримки партнерів у цілому стануть для України ключовими на саміті НАТО 9-11 липня, але робота йде вже зараз.
Україна, як запевнив Зеленський 9 червня у вечірньому зверненні, робить й завжди робитиме все, щоб російський терор програв. На його думку, також важливо, щоб від партнерів були "саме ті рішення, які повернуть безпеку", зокрема рішення на саміті НАТО.
"Б’ємося за більшу кількість ППО для України. Я впевнений, що буде. Б’ємося за більшу кількість літаків. F-16. Ми боремося, щоб були. Б’ємося за додаткові гарантії безпеки для України – а це зброя й фінанси, політична підтримка. Б’ємося за необхідні рішучі дії Америки та Європи – те, що зміцнить наших воїнів", - наголосив президент.
Зеленський підтвердив, що Україна відновить дитячу лікарню Охматдит після злочинного російського удару.
Він пообіцяв також "інші рішення" по відновленню для регіонів, постраждалих від російської атаки 8 липня - для Києва, для міст Дніпровщини і Донеччини.
"Усіх обов’язково ми підтримаємо. Всім дітям, усім сім’ям – усім, хто постраждав, допоможемо", - підсумував голова держави.
Нагадаємо, що адміністрація президента США Джо Байдена працює над організацією його зустрічі із Зеленським. Вона має відбутися у рамках саміту НАТО у Вашингтоні. Зазначається, що в останній день саміту НАТО Байден проведе заходи за участю майже 20 союзників та партнерів, які вже підписали угоди щодо безпеки з Україною. Зеленський - у списку.
Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що основний акцент саміту буде зосереджений на підтримці України у довгостроковій перспективі. Він також нагадав про нещодавно укладену двосторонню безпекову угоду між Україною та США, до якої приєдналися ще 16 країн-партнерів, а також висловив надію, що до саміту цей список зросте.
Водночас про членство України в НАТО мова не йтиме на саміті. Однак там зосередяться на трьох ключових аспектах, які мають пряме відношення до України. Йдеться про наближення України до членства в Альянсі, фінансування військової допомоги Україні та створення спільного аналітичного та тренувального центру України й НАТО в Польщі.
Нагадаємо, що перед самітом НАТО, запланованим на 9-11 липня у Вашингтоні, союзники оголосять нові пакети допомоги, повідомив генеральний секретар Єнс Столтенберг. Вони включатимуть засоби протиповітряного захисту та боєприпаси. Всі члени Альянсу погодилися збільшити підтримку України через нові тренування військових та довгострокові зобов'язання.
Близький до Офісу президента Telegram-канал "Вертикаль" заінтригував 9 липня двома повідомленнями про військову допомогу. Там запевнили, що наразі тривають важливі переговори щодо фіналізації допомоги, яку отримає Україна за результатами саміту НАТО, і "там буде переконливо".
"Окрім трьох вже обіцяних батарей ЗРК Patriot та однієї батареї SAMP/T, цього року Україна отримає ще п'ять батарей ЗРК Patriot: дві з яких від Іспанії та Нідерландів+Швеції", - стверджує "Вертикаль".
Під час саміту НАТО, який відбудеться у Вашингтоні наступного тижня, Україна отримає чіткі пропозиції для прискорення майбутнього членства в Північноатлантичному альянсі. Це будуть конкретні кроки й завдання, які потрібно виконати. Наразі їх ще сформулювали остаточно, але в Альянсі над цим працюють.
Водночас секретар Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко заявив, що західні партнери можуть ввести свої війська в Україну. Вони можуть одночасно захищати і кордони НАТО з Євросоюзом, і українську територію
Більшість політиків та експертів називають реальною датою вступу України до НАТО 2028 рік, але не раніше. Так званий "німецький сценарій", за яким Україну візьмуть до Альянсу без окупованих територій, не розглядається офіційно, хоча кулуарні розмови про це велись - так каже Зеленський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.