Всі рішення Саміту будуть спрямовані на зміцнення України у довгостроковій перспективі
Державний секретар США Ентоні Блінкен зробив гучну заяву щодо Саміту НАТО, який відбудеться 9-11 липня у Вашингтоні. Захід буде зосереджений на допомозі Україні у довгостроковій перспективі. Союзникам важливо знати, що ЗСУ мають усе необхідне для того, щоб зупинити росіян.
Про це Блінкен сказав під час пресконференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. За його словами, українська стратегія, яка реалізується вже 2,5 роки, демонструє ефективні результати. ЗСУ здатні відбити росіян. Тому країни-партнери зроблять все, щоб українська армія не мала ні в чому потреби.
"Саміт буде зосереджений на зміцненні довгострокового успіху України, який вона розвивала з першого дня", - сказав очільник американської дипломатії.
Держсекретар нагадав, що нещодавно Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду. Крім Сполучених Штатів такий крок зробили 16 країн-партнерів. Проте Блінкен сподівається, що до Саміту НАТО їх буде більше. Він ще нагадав, що США продовжують посилювати санкційний тиск на РФ для примусу зупинити війну.
"До саміту НАТО, ми очікуємо, що близько двадцяти, а можливо і більше, країн, підпишуть двосторонні безпекові угоди з Україною. Це чіткий доказ, що всі наші країни-партнери підтримують Україну в довгостроковій перспективі", - наголосив представник Білого дому.
Водночас Столтенберг відмітив, що на Саміті буде йтись про вступ України до НАТО, але у перспективі. Наразі точних формулювань немає, але можливо вони з'являться ближче до заходу.
Ще кілька місяців тому стало відомо, що на липневому Саміті НАТО не будуть підіймати питання вступу України до Альянсу. Адже наразі невідомо, як саме закінчиться війна з РФ. А для вступу потрібно, щоб Україна її виграла.
Натомість приділять увагу одразу трьом ключовим питанням, що тісно пов'язані з Україною. А саме: наближення країни до Альянсу, фінансування військової допомоги Україні, створення спільного центру України і НАТО в Польщі. Також під час цього заходу союзники можуть досягти домовленостей щодо надання Україні допомоги у 40 млрд євро щорічно.
Раніше Інформатор писав, що влада США та Німеччини закликала Володимира Зеленського не вимагати під час саміту Альянсу встановлення чітких термінів вступу країни до НАТО. А все тому, що вони не бачать подальшого просування у цьому питанні, як мінімум до наступного року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.