Оновлено: Агенція DPA, що поширила заяву Макрона, згодом анулювала новину з поясненням, що лідер Франції такого не говорив
Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що головними противниками вступу України до Альянсу є Сполучені Штати та Німеччина. За його словами, уряди цих країн виявляють "рішучу протидію" запрошенню України до НАТО. Також він пригадав про відсутність запрошення української делегації на останній саміт НАТО в литовській столиці Вільнюсі.
Про це він заявив перед самітом НАТО у Вашингтоні, повідомляє DPA. При цьому французький лідер вважає, що союзники рано чи пізно таки ухвалять рішення про вступ України до НАТО.
"Зрештою, запрошення України до НАТО буде рішенням союзників", - наголосив Макрон.
Французький президент також нагадав, що влада України була вкрай незадоволена відсутністю запрошення на попередньому саміті НАТО, який відбувся у Вільнюсі.
"Українці були дуже роздратовані, коли дійшли висновку, що двері відчинені, але не настільки. І я думаю, що сценарій вашингтонського саміту такий самий", - додав Макрон.
UPD: Агенція DPA, що поширила заяву Макрона, згодом анулювала новину, вказавши, що французький президент не говорив приписуваних йому цитат.
Президент України Володимир Зеленський та перша леді України Олена Зеленська вже прибули до Вашингтона. Перед початком саміту НАТО, який відбудеться 9-11 липня, подружжя Зеленських поклало вінки до пам'ятника жертвам Голодомору. Також український лідер та його дружина зустрілися з місцевою українською громадою.
Водночас про членство України в НАТО мова не йтиме на саміті. Однак там зосередяться на трьох ключових аспектах, які мають пряме відношення до України. Йдеться про наближення України до членства в Альянсі, фінансування військової допомоги Україні та створення спільного аналітичного та тренувального центру України й НАТО в Польщі.
Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що підтримка України стане головним питанням липневого саміту Північноатлантичного Альянсу у Вашингтоні. Перед самітом НАТО, запланованим на 9-11 липня у Вашингтоні, союзники оголосять нові пакети допомоги. Вони включатимуть засоби протиповітряного захисту та боєприпаси. Всі члени Альянсу погодилися збільшити підтримку України через нові тренування військових та довгострокові зобов'язання.
На саміт НАТО, який також відзначатиме 75-річчя військового альянсу лідери збираються у Вашингтоні 9-11 липня. Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що основний акцент саміту буде зосереджений на підтримці України у довгостроковій перспективі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.