Замість членства в НАТО: ЗМІ дізнались, що Альянс запропонує Україні на саміті у Вашингтоні

Читать на русском

Час для членства Києва у блоці наразі не настав, вважають у Білому домі. Водночас у Вашингтоні збираються звернутися до України з іншою пропозицією

Читать на русском
НАТО, Україна, військова техніка
Цей план ще називають "мостом" до членства в НАТО

Час для членства Києва у блоці наразі не настав, вважають у Білому домі. Водночас у Вашингтоні збираються звернутися до України з іншою пропозицією

На саміті НАТО у Вашингтоні 9-11 липня Україні запропонують створити нову штаб-квартиру у Вісбадені, Німеччина, для координації військової допомоги. Цей механізм підтримки Києва називають "мостом" до потенційного членства в Альянсі. Новий центр зокрема координуватиме надання всебічної допомоги.

Водночас під час саміту країни-союзниці не збираються запрошувати Україну до блоку. В НАТО розраховують, що рішення про створення цього "мосту" продемонструє довгострокову прихільність Альянсу безпеці України. Про це пише The New York Times з посиланням на посадовців Альянсу та американських чиновників, які надали інформацію на умовах анонімності.

Джерела видання кажуть, що НАТО у Вашингтоні оголосить про створення в Німеччині місії, яка координуватиме надання всебічної допомоги Україні в довгостроковій перспективі. Нова місія, яка отримала назву NSATU, буде працювати над зменшенням дублювання та ускладнень, пов’язаних із різними видами озброєнь, що надсилаються в Україну.

Під егідою НАТО NSATU об’єднає дії нинішньої коаліції країн, які надають військову допомогу Україні, включаючи протиповітряну оборону, артилерію, винищувачі F-16, озброєння та підготовку військових. Представники США та НАТО повідомили, що місія також координуватиме підготовку українських військових в країнах-союзницях і довгострокові двосторонні угоди з безпеки, підписані з Україною низкою держав.

Оскільки ця місія діятиме під егідою НАТО, вона функціонуватиме навіть у разі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США в листопаді. Крім цього відомо, що NSATU, ймовірно, очолить тризірковий американський генерал, який підпорядковуватиметься безпосередньо головному генералу НАТО та США в Європі генералу Крістоферу Г. Каволі.

Адміністрація президента США Джо Байдена та посадовці НАТО висунули ідею створення NSATU як спосіб надати Києву важливу підтримку на саміті. Ця місія працюватиме паралельно з форматом "Рамштайн". Водночас у Білому домі зазначають, що час для вступу України до Альянсу ще не настав.

Також цю програму офіційно не називатимуть "місією" через заперечення Німеччини. Вона прагне уникнути натяку на те, що вона та НАТО нібитоперебувають у стані війни з Росією, сказав Іво Даалдер, колишній американський посол в НАТО, який був проінформований про план. Водночас РФ вже розглядає своє вторгнення в Україну як війну заради "самооборони" проти "ворожого" НАТО, що постійно розширюється.

Чого очікувати від саміту НАТО у Вашингтоні

Чинний генсек Альянсу Єнс Столтенберг розповів, що на саміті 9-11 липня Захід має посилити допомогу Україні. Задля цього потрібен план фінансування такої підтримки, заявив посадовець. Також він висловив сподівання, що союзники домовляться про координацію у підготовці українських військ. Також під час цього заходу союзники можуть досягти домовленостей щодо надання Україні допомоги у 40 млрд євро щорічно.

Раніше ми писали писав, що США та Німеччина закликали Володимира Зеленського не вимагати під час саміту Альянсу встановлення чітких термінів вступу країни до НАТО. А все тому, що вони не бачать подальшого просування у цьому питанні, як мінімум до наступного року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.