Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Мови про членство України в НАТО на липневому саміті вестися не буде
Під час липневого саміту НАТО у Вашингтоні мови про членство України йти не буде. Нажаль, це рішення змінювати ніхто не буде. Проте саміт приділить увагу відразу трьом ключовим питанням, які тісно пов'язані з Україною.
Як сказав голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер в інтерв'ю для The Washington Post, перше питання буде пов'язано з наближенням України до членства в Альянсі (яке Києву обіцяють вже багато років). Питання будуть розглядати в чотирьох аспектах – це координація навчання військових ЗСУ, координація військової допомоги від НАТО, постачання допомоги через логістичні вузли та дискусії про майбутнє української армії після війни.
Друге питання, яке будуть розглядати під час саміту – це фінансування військової допомоги Україні. Мова йде про забезпечення надійної підтримки без необхідності щомісячних дискусій. Щодо третього питання – створення спільного аналітичного та тренувального центру України і НАТО в Польщі – його метою є винесення правильних уроків з війни.
Водночас Бауер підкреслив, що питання членства України в НАТО та можливих графіків вступу в Альянс обговорюватися не будуть. Буцімто зараз ніхто не може спрогнозувати, як саме закінчиться війна.
У вересні 2022 року, у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії, Україна офіційно подала заявку на членство в Північноатлантичному альянсі. Цей крок став чітким свідченням прагнення України до інтеграції із західними партнерами та посилення власної безпеки перед обличчям агресії.
Минулого року на саміті в Бухаресті країни-члени НАТО рішуче підтвердили свою підтримку євроатлантичних прагнень України. Вони також визначили три ключові кроки, які країна повинна виконати на шляху до членства. Важливою віхою стало скасування формату Плану дій щодо членства (ПДЧ) для України. Це рішення свідчить про те, що НАТО визнає готовність України до членства та прагне пришвидшити процес її інтеграції до Альянсу.
Президент України Володимир Зеленський неодноразово висловлював тверду впевненість у тому, що Україна стане членом НАТО після перемоги у війні з Росією. Ця чітка позиція підкреслює непохитну рішучість української влади та народу на шляху до членства в Альянсі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.