Зеленський пропонує подовжити санкції проти рф та Білорусі до 50 років

Читать на русском

Обмеження передбачають унеможливлення співпраці України з рф та Білоруссю в оборонному секторі економіки

Читать на русском
Зеленський, танки
Законопроєкт був внесений до парламенту

Обмеження передбачають унеможливлення співпраці України з рф та Білоруссю в оборонному секторі економіки

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної ради законопроєкт про санкції до рф та Білорусі. Очільник держави пропонує подовжити дію обмежень щодо оборонно-промислової діяльності цих держав строком до 50 років. Зокрема, йде мова про заборону передачі інформації ворогу та її державі-супутнику.

Також обмеження передбачають унеможливлення співпраці України з рф та Білоруссю в оборонному секторі економіки. Відповідне рішення було раніше ухвалено РНБО. Про це йдеться на сайтІ парламенту. 

Згідно з законопроектом, планується застосувати строком на 50 років такі секторальні спеціальні економічні та інші обмежувальні санкції до рф та РБ в оборонно-промисловій сфері:

  • заборона проведення операцій з товарами і послугами, на міжнародні передачі яких поширюється дія закону України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання", з резидентами РФ та РБ, у тому числі тих, що проводяться із залученням резидентів інших держав;
  • зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань на користь резидентів РФ та РБ за операціями з товарам військового призначення та подвійного використання.
  • заборона передачі резидентам і резидентами Російської Федерації та Республіки Білорусь технологій, прав на об'єкти права інтелектуальної власності;
  • заборона на здійснення резидентами РФ та РБ дій з одержання охоронних документів, здійснення інших дій, пов'язаних з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності (винаходи, корисні моделі, промислові зразки, компонування напівпровідникових виробів, торговельні марки, географічні зазначення, сорти рослин, об'єкти авторського права і суміжних прав), крім дій щодо продовження строку чинності прав інтелектуальної власності та продовження строку дії охоронних документів;.
  • заборона реєстрації і акредитації організацій колективного управління, засновниками яких є резиденти РФ та РБ;
  • припинення дії спільних проектів та промислових програм у сфері безпеки і оборони, учасниками яких є резиденти РФ та/або РБ, щодо товарів військового призначення та подвійного використання.

На рф чекають нові санкції

ЄС готує вже 12-й пакет санкцій проти росії з початку повномасштабної війни. До обмежень планують включити заборону на торгівлю алмазами з росії та вживаними танкерами для боротьби з обходом санкцій, включаючи контрабанду нафти. Санкції стосуватимуться і різноманітних секторів росії, включно зі збройовою промисловістю, ІТ-компаніями, пов’язаними з ФСБ, виборчими чиновниками в окупованій Україні, приватними військовими компаніями, і "патріотичними" організаціями, яких звинувачують у мілітаризації української молоді.

Серед компаній, що можуть потрапити під санкції, є "АльфаСтрахування" та Авіаційний комплекс Ільюшина, який виробляє військово-транспортні літаки Іл-76, використовувані у 24 країнах. Розробник і оператор російської навігаційної системи Глонасс є у переліку осіб, щодо яких внесена пропозиція про ведення санкцій. Є там імена і білоруських посадовців - їх підозрюють у військовому співробітництві з рф, що включає навчання російських військових.

Також санкції можуть ввести проти родичів керманичів держави-агресора. Мова йде про численних осіб, серед яких син екс-президента рф Дмитра Медведєва та родичка президента володимира путіна. Загалом до санкційних списків пропонується включити 47 осіб.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.