Президент України прагне згуртувати підтримку Києва в той час, як російський наступ посилюється
Президент України Володимир Зеленський прибув у Сінгапур на ці вихіднимі. Він візьме участь у безпековій конференції "Діалог Шангрі-Ла", організованому Міжнародним інститутом стратегічних досліджень (IISS). Виступ Зеленського запланований на неділю, 2 червня.
Про це президент повідомив у своєму Telegram-каналі. Він розповів, що планує взяти участь у форумі, на якому будуть присутні міністри оборони з усього світу, включаючи представників Сполучених Штатів та Китаю. Участь українського президента має на меті згуртувати міжнародну підтримку для України в умовах посилення російського наступу.
Останніми днями Зеленський активно відвідує європейські країни, закликаючи до надання більшої військової допомоги українській армії, яка стикається з невпинними атаками з боку Росії. Візит до Сінгапуру відбудеться після рішення США частково зняти обмеження на використання наданої зброї для ударів по території Росії, яке Зеленський назвав "кроком вперед".
"Відновлення справедливого миру в Україні, гарантування глобальної продовольчої та ядерної безпеки – це завдання Глобального саміту миру у Швейцарії. Саме тому нам важливо буде почути там голос Азійсько-Тихоокеанського регіону", - зазначив Зеленський.
Як зазначають західні ЗМІ, президент США Джо Байден зазнав значного тиску з боку України, щоб послабити заборону на використання американської зброї для ударів усередині Росії, але чинив опір, побоюючись ескалації конфлікту та можливого ядерного протистояння з Москвою. У п'ятницю, 31 травня, Німеччина також надала Україні дозвіл на використання німецької зброї для ударів по цілях у Росії.
Диктатор Росії Володимир Путін погрожував, що начебто надання Україні дозволу на такі дії матиме "серйозні наслідки" для західних країн. Україна намагається стримати російський наземний наступ у Харківській області, де Москва нещодавно досягла найбільших територіальних здобутків за останні 18 місяців.
Незважаючи на те, що наступ з Сумської області більшість експертів визнають як російське ІПСО, а ЦПД розцінило всі новини про це як фейкові, західні ЗМІ продовжують писати про те, що така ймовірність існує. Навіть з урахуванням дозволу Штатів і Німеччини давати вогневу відповідь на атаку РФ, росіяни все ще тримають свої угруповання біля північних кордонів України. Протягом останніх декількох днів ВС РФ встановили на кордоні зі свого боку супутникові термінали звʼязку, підвищили активність розвідгруп та переговорів між батальйонами.
Натяки про те, що Росія готується відкривати якийсь "новий фронт" ходять серед військових вже більше ніж тиждень. І нещодавно ці побоювання підтвердилися у вищому військовому керівництві та на рівні голови держави. Попередньо кажуть, що росіяни знов спробують атакувати під Харковом, з меншою вірогідністю - з боку Білорусі. Що на це вказує – Інформатор розбирався на днях більш детально.
Також ми детально проаналізували позицію країн і надану Україні зброю. Зокрема, надані Францією і Британією дальнобійні ракети можуть долітати до Брянська, Калуги і Воронежа. Тому відповідь ЗСУ – це справа часу. І тому ситуація на фронті може змінитися вже впродовж наступних днів з урахуванням того, що таке колективне рішення зможе розв’язати руки ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.