Відповідну заяву Зеленський зробив з нагоди Дня соборності
Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, який дасть змогу запровадити інститут множинного громадянства. Також він підписав указ про історично населені українцями території рф. Про це глава держави повідомив у своєму привітанні з нагоди Дня соборності.
Відповідне привітання опубліковане на сайті Офісу президента. За словами Зеленського, множинне громадянство дасть змогу мати громадянство всім етнічним українцям та їхнім нащадкам із різних країн світу. Звісно, окрім громадян країни-агресорки.
"Сьогодні я вношу у Верховну Раду ключовий законопроєкт, який дасть змогу ухвалити комплексні зміни до законодавства та запровадити інститут множинного громадянства. І дасть змогу мати наше громадянство всім етнічним українцям та їхнім нащадкам із різних країн світу. Звісно, окрім громадян країни-агресорки. Всі, хто в періоди різних хвиль еміграції вимушено залишив рідну землю, опинившись у Європі, США, Канаді, країнах Азії, Латинської Америки. Всі, хто допомагає нам попри сотні й тисячі кілометрів від рідної землі. Іноземні добровольці, які стали на захист України, усі, хто воює за свободу України, як за рідну Батьківщину. І Україна стане для них такою. Для всіх, хто зможе відчути, що бути в Україні означає бути вдома. Не туристами, а громадянами. Великої, соборної, єдиної України. За свободу якої ми боремося. Б’ємося за право бути українцями. І відповідне рішення – один з елементів такої свободи, одна з можливостей реалізації такого права. Права бути українцем", - зазначив Зеленський.
Окрім цього, Зеленський вказав на кроки спрямовані не лише для зміцнення соборності України й нашого народу, а й дії задля соборності прав і свобод, правди про українців. Заради цієї мети він підписав указ "Про історично населені українцями території російської федерації".
"Це повернення правди про історичне минуле заради українського майбутнього", - додав Зеленський.
У квітні 2023 року Зеленський підписав оновлені правила оформлення громадянства, які почали діяти вже 27 жовтня, повідомляють Факти ICTV. Заява з необхідними документами подається людиною особисто до територіального підрозділу Державної міграційної служби України. У разі поважних причин (хвороби заявника, стихійного лиха) її може подати й інша особа або ж вона можна надіслати поштою.
Щоб іноземець мав право отримати громадянство України, він має безперервно проживати на законних підставах в Україні протягом останніх 5 років. Для деяких категорій осіб цей термін становить 2 роки. До них належать:
Також іноземці для отримання громадянства України повинні мати дозвіл на імміграцію та володіти державною мовою відповідно до рівня, встановленого законодавством України. Він підтверджується відповідним сертифікатом після складання іспитів. Ще однією підставою для набуття іноземцем громадянства України є наявність законних джерел доходу. До уповноваженого органу іноземець має подати такий пакет документів:
Серед нових умов для набуття громадянства – підтвердження знань з історії та Конституції України шляхом складання іспитів на знання цих дисциплін. Проте наразі немає чітко прописаного механізму, який вказував би на процедуру проходження. Якщо особа становить державний інтерес для України, то вона може отримати відстрочку від перевірки знань. Але такі люди протягом двох років з дня отримання громадянства повинні все ж таки підтвердити знання з історії та Конституції України. Також потрібно скласти іспит зі знання української мови. Загальний термін розгляду заяв про прийняття до громадянства України не повинен перевищувати 1 рік з дня їх надходження.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.