Суперечностей немає: Подоляк прокоментував заяви Верещук та Лубінця щодо російських паспортів

Російський паспорт можна взяти українцям в окупації, щоб уникнути репресій та катувань

Подоляк
У ОП пояснили, у яких випадках українці можуть взяти паспорти РФ

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк розтлумачив заяви омбудсмена Дмитра Лубінця та віцепрем'єрки Ірини Верещук щодо отримання українцями, які наразі проживають на тимчасово окупованих територіях, російських паспортів.

У Twitter-акаунті Подоляк написав, що суперечностей між заявами цих двох держслужбовців немає. І українці на окупованих територіях можуть отримати російський паспорт, але за певних умов.

"У порадах представників держави Дмитра Лубінця та Ірини Верещук громадянам на окупованих територіях немає жодних суперечностей. Якщо ви маєте змогу не отримувати російський паспорт, намагайтеся не отримувати. Якщо вам необхідно взяти російський паспорт, щоб уникнути репресій, катувань, – беріть", – пояснив радник голови ОП.

За його словами, принципова громадська позиція заслуговує найвищої оцінки. Проте Україна не виграє від ще більшої кількості полонених чи закатованих громадян. Тому переслідувати тих, хто пасивно (під жорстоким примусом окупантів) отримав громадянство росії не будуть.

"Водночас кожен із тих, хто активно сприяв окупантам, обіймав посади в окупаційних адміністраціях, допомагав в організації «референдумів» і під камери брав російські паспорти, відповідатимуть перед законом", – підкреслив Подоляк.

Рекомендації Верещук 

Віцепрем'єрка України Ірина Верещук написала у своєму Twitter-акаунті, щоб українці за можливості виїхали з окупованих територій. Якщо це неможливо зробити, то щоб чекали ЗСУ. При цьому вона вказала, що брати паспорти та співпрацювати з окупантами не можна.

Заява Лубінця щодо паспортів

Омбудсмен радить українцям, які знаходяться зараз на тимчасово окупованих територіях, задля збереження власного життя брати російський паспорт. Він наголосив, що всіх, хто відмовиться від паспортизації, заарештують. Наразі найважливіша задача українців в окупації – вижити. 

Раніше Інформатор писав, що українських дітей окупанти вивозять на територію РФ починаючи з 2014 року. Кількість незаконно депортованих українських дітей за даними Європарламенту сягає від 16 до 300 тисяч.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube