Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Глава держави підписав три закони про захист українців, які мають борги по кредитах в іноземній валюті
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті» № 1381-IX. Парламент прийняв документ 13 квітня 2021 року.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Офісу президента.
Документ захистить позичальників, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, але не змогли своєчасно провести платежі по цих кредитах, зокрема, через збройну агресію Росії проти України.
Споживче, зокрема іпотечне, кредитування в іноземній валюті заборонено з 2011 року, однак ряд позичальників має валютні кредити, видані ще при іпотечному бумі 2006-2007 років.
З початком збройної агресії проти України та окупації частини території відбулися значні курсові коливання, що відбилося на здатності позичальників обслуговувати валютні кредити. Але тягар від зміни курсу не повинен лягати виключно на позичальників.
Тому тільки ті позичальники, які не мали простроченої заборгованості за станом на 1 січня 2014 або погасили її до дня реструктуризації, мають право скористатися умовами реструктуризації згідно із законом, а саме:
Після реструктуризації кредит повинен бути погашений протягом 10 років, відсотки за такими реструктурованими кредитами сплачуються за ринковою ставкою в національній валюті - український індекс депозитних ставок у гривні за 12-місячними депозитами плюс 1%. Кредит можна погасити достроково в будь-який момент.
Також глава держави підписав закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реструктуризації зобов'язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб» № 1382-IX, який Верховна рада підтримала 13 квітня.
Цей закон спрощує процедури банкрутства для валютних позичальників.
Крім того, президент підписав закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реструктуризації зобов'язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб» № 1383-IX, прийнятий парламентом в той же день.
Угода усуває податкове навантаження на громадян, що виникає в зв'язку з проведенням реструктуризації валютних кредитів.
Раніше Інформатор повідомляв, глава держави ветував закон про мораторій на стягнення боргів за валютними кредитами.
Також повідомлялося, президент підписав закон, що захищає українців від свавілля колекторів.
Крім того, що Зеленський підписав закон про резервістів,який передбачає можливість їх мобілізації протягом доби.