Зеленський доручив полегшити виїзд студентів за кордон, але не всіх - про кого йде мова

Президент України доручив Міністерству освіти розробить механізм полегшення виїзду студентів за кордон

Зеленський, студенти
Зеленський доручив МОН опрацювати рішення про полегшення виїзду за кордон студентів не мобілізаційного віку

У п'ятницю, 17 листопада, президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству освіти і науки розробити механізм полегшення виїзду за кордон студентів вищих навчальних закладів. Проте, він зазначив, що в рамках академічної мобільності змогли б виїздити за кордон лише студенти немобілізаційного віку. МОН заявило, що вже розпочало опрацювання цієї проблеми.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента України. 17 листопада, провів зустріч зі студентами та викладачами Маріупольського державного університету, який запрацював на базі Київського національного університету будівництва і архітектури в Києві.

Під час відвідин, президентові поставили питання стосовно мобілізації, а саме полегшення виїзду за кордон для навчання та стажування. Зеленський підкреслив, що важливо забезпечити можливість для продовження освіти за кордоном тим студентам, хто не підлягає мобілізації за віком. Президент вважає, що МОН треба створити, на його думку, справедливе рішення.

"Окремі програми, за якими люди немобілізаційного віку, вчені для розвитку чи отримання знань, необхідних Україні... Я вважаю, що Міністерство (освіти та науки - ред.) має опрацювати і дати вам можливість принести ці знання в Україну", - резюмував очільник держави.

Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий повідомив, що його відомство вже отримали доручення від Зеленського. Працівники установи почнуть працювати над розробкою механізму полегшення виїзду студентів за кордон.

 Мобілізаційний вік в Україні

В Україні змінили закон "Про військовий обов'язок і військову службу" в якому встановлено, що чоловіки віком від 18 до 24 років не можуть мобілізувати до армії, якщо вони раніше не воювали. Але вони можуть підписати контракт із ЗСУ. Також усі чоловіки від 18 до 60 є військовозобов'язаними.

Таким чином, призов на службу чоловіків молодше 25 років без бойового досвіду є незаконним і може бути оскаржений в суді. Зверніть увагу, що навіть чоловікам до 25 років можуть видати повістку на вулиці, та це буде законно. Повістка не дорівнює мобілізації на фронт, а потрібна для оновлення бази даних про призовників.

Якщо людина не мала бойового досвіду та їй до 25 років, то її призов на службу може бути незаконним та відповідно оскаржуватись у суді. Однак, повістку все ж таки працівники ТЦК видати можуть будь-де і таким особам. Повістка не зобов'язує чоловіка одразу їхати на фронт.

Продовження мобілізації

З 1 листопада 2023 року в Україні продовжиться мобілізація. У законі "Про військовий обов'язок і військову службу" йдеться про тих громадян, які підпадають під мобілізаційні заходи:

  • військові (у тому числі контрактники), які закінчили службу до 24 лютого 2022 року, не досягли граничного віку перебування на службі та придатні за станом здоров’я;
  • придатні за станом здоров’я чоловіки віком від 25 до 60 років без досвіду військової служби;
  • чоловіки віком від 18 років, які погодилися на контрактну службу;
  • обмежено придатні під час воєнного стану чоловіки з досвідом та без досвіду служби;
  • зняті та виключені з військового обліку до 24 лютого 2022 року, повністю або обмежено придатні до служби під час воєнного стану за рішенням ВЛК;
  • особи з інвалідністю, якщо вони мобілізуються добровільно;
  • особи, які мають право на відстрочку за сімейними обставинами, можуть бути призвані тільки добровільно на службу за місцем проживання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube