Заяви Байдена та Сі про недопустимість використання ядерної зброї можуть вилитися в спільне комюніке G-20

Читать на русском

Зустріч президента США Джо Байдена та лідера Китаю Сі Цзіньпіня, яка відбулася 14 листопада напередодні саміту «Великої двадцятки», ймовірно, була важливішою за сам саміт

Читать на русском
Заяви Байдена та Сі про недопустимість використання ядерної зброї можуть вилитися в спільне комюніке G-20
Росії дали по носі, і це однозначно

Зустріч президента США Джо Байдена та лідера Китаю Сі Цзіньпіня, яка відбулася 14 листопада напередодні саміту «Великої двадцятки», ймовірно, була важливішою за сам саміт

Для України показовим є той факт, що представники двох наддержав досягли спільного рішення щодо недопустимості використання ядерної зброї у Європі, так само як і погроз її застосувати. Оскільки на всю Європу одна лише росія настільки божевільна, очевидно йшлося саме про неї. Історія з засудженням ядерного шантажу має продовження.

«Засуджуємо ядерну погрозу»

Хоч якою малоймовірною виглядає можливість ухвалення спільного комюніке за результатами саміту G-20, адже йдеться про узгодження інтересів усіх сторін, президент Європейської ради Шарль Мішель каже, що, ймовірно, його приймуть. Між офіційними особами було досягнуто згоди щодо текстового комюніке, яке він назвав «позитивним». За даними агенції France 24, попередній проєкт заяви, який мають узгодити лідери G-20, має засудити використання або будь-яку загрозу використання ядерної зброї.

Шарль Мішель каже, що, можливо, за підсумками G-20 буде спільне комюніке
Шарль Мішель каже, що, можливо, за підсумками G-20 буде спільне комюніке

Європейські лідери однозначно готові до такого кроку. Британський прем’єр-міністр Ріші Сунак закликає G-20 до скоординованих дій для розв’язання проблеми економічної нестабільності після вторгнення росії. Такої само реакції можна очікувати і від інших західних лідерів.

Водночас через наявність у складі G-20 потужного пулу країн, що так чи інакше сприяють росії, навряд чи вдасться домогтися різких заяв. Проти може виступити партнер росії по ОПЕК+, Саудівська Аравія, країни, які використовують протистояння москви та Заходу для власного збагачення, як Бразилія, Індія, можливо також Турція, а особливо сюзерен рф - Китай. Президент Індонезії теж закликає утриматися від різкої критики росії — є відомості, що очільник країни-господаря навіть намагається сприяти росіянам, беручи участь у формуванні порядку денного.

Однак Dolche Welle повідомляє, що 15 листопада навіть росія готова була прийняти фрагмент декларації, який засуджує війну проти України. Це тим більш знаково, що конфлікт названо війною, а не «спеціальною військовою операцією» — терміну, якому віддає перевагу кремль. Але, як ми знаємо, під час перебігу саміту відбувся ракетний обстріл України, а частина ракет вибухнула на території Польщі.

Але не треба видавати бажане за дійсне

Попри заяви, Китай не відступиться від свого васала. Китай постійно закликає до припинення бойових дій в Україні, утім відмовляється засуджувати вторгнення Росії. Натомість Пекін звинувачує США та НАТО у конфлікті. Китай надає підтримку росії опосередковано, щоби не спровокувати західні санкції.

Сі не подобається, що війна триває так довго, але вона завдає більше шкоди Заходу, ніж Сходу. Китай дійсно переживає економічну кризу, але річ у тому, що вона мало впливає на політичну ситуацію.  Але, звісно, Піднебесній ні до чого ядерна війна, адже він збирається панувати в цьому світі, а не перетворити його на згарище. Під час двосторонньої зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном Сі й далі говорив про «необхідність переговорів», передає France 24.

Інші державні лідери-умовні союзники росії, такі як прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді теж закликають до дипломатичного вирішення конфлікту в Україні. Водночас у його промові не було прямого засудження дій москви.

Мадуро уникає прямого засудження росії
Мадуро уникає прямого засудження росії

«Я неодноразово казав, що ми повинні знайти спосіб повернутися на шлях припинення вогню й дипломатії в Україні», — сказав він.

Це ще раз нагадало, що такі країни як Індія і далі намагатимуться лавірувати між інтересами Заходу та росії. Делі сподівається, що стане одним з посередників у можливих мирних переговорах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.