Ганьба для путіна: G-20 підкреслює ізоляцію росії

Читать на русском

15 листопада стартує саміт G-20, на якому низка провідних держав світу мають зібратися, аби вирішити глобальні виклики

Читать на русском
Ганьба для путіна: G-20 підкреслює ізоляцію росії
Чи справді лідери провідних країн світу домовлятимуться про приборкання росії

15 листопада стартує саміт G-20, на якому низка провідних держав світу мають зібратися, аби вирішити глобальні виклики

Поряд із намаганнями розрядити напружені відносини між США та Китаєм навколо Тайваню, червоною ниткою через увесь саміт пролягатиме тема російсько-української війни. Показово, що від участі в саміті відмовляється очільник росії — владімір путін. І, звісно ж, це не випадково.

«Сприятливе середовище»

G-20 — чи не єдина міжнародна платформа, де вплив кремля все ще достатньо потужний. Річ у тім, що до «Великої двадцятки» входить низка країн, які можна вважати союзниками, чи ситуативними союзниками росії. Це в той час, як G-7 складається з країн Західної цивілізації, які відверто взяли сторону України (США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія, Канада).

Варто очікувати, що партнер росії по ОПЕК+, Саудівська Аравія, країни, які використовують протистояння москви та Заходу для власного збагачення, як Бразилія, Індія, можливо, Турція, а особливо сюзерен рф Китай, спробують захистити росію від негативних наслідків її агресії. Президент Індонезії теж закликає утриматися від різкої критики росії — він боїться, що в результаті сторони не приймуть спільне комюніке, є відомості, що очільник країни-господаря навіть намагається сприяти росіянам, беручи участь у формуванні порядку денного.

На G-20 у путіна буде багато друзів, але він не почува
У путіна на G-20 буде багато «друзів», як на зустрічі ШОС у Самарканді

Тим більше дивно, на перший погляд, що путін відмовляється від участі в міжнародній зустрічі в такому сприятливому форматі. Тим більше, що президент України Володимир Зеленський відмовився бути присутнім на саміті. Участь у G-20 могла б допомогти кремлю спробувати обійти міжнародну ізоляцію й показати суб’єктність, зокрема для росіян, які відчувають себе приниженими після здачі Херсона.

Холодний прийом

Політолог Володимир Фесенко, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», вважає, що путін уникає зустрічі на полях G-20 тому, що знає, яким холодним може виявитися прийом. Зрештою, позиції москви настільки непевні, що під загрозою є не тільки укладання спільного комюніке за результатами зустрічі, а, навіть, створення спільного фото учасників саміту.

«Я думаю, будуть інші форми демонстрації негативного ставлення до сучасної росії… На тлі поразки в Херсоні він би сприймався ще більш слабким. Він не хоче повторення того приниження, яке він пережив у Самарканді», — сказав політолог.

Генеральний секретар Німеччини Олаф Шольц вважає, що путіну довелося б зіткнутися зі значною критикою представників різних держав світу й цього він хоче уникнути, передає Bild.

Насправді саміт G-20 загрожує стати для путіна черговим відображенням його залежності від Китаю. Показово, що за результатами перемовинах між президентом США Джо Байденом та лідером Китаю Сі Цзіньпіном сторони заявили, що «ядерна війна ніколи не має вестись, Америка й Китай виступають супроти загрози застосування ядерної зброї в Україні», повідомляють на сайті Білого дому. Разом із заявою про необхідність забезпечення стабільного постачання продовольства, яку зробив Сі Цзіньпінь, це примушує кремль відмовитися від свого ядерного та продовольчого терору. Водночас дії кремля грають на руку Пекіну, створюючи проблеми Заходу, тому Сі не має наміру долучатися до приборкання росії.

Не перемога, але й не зрада

Взагалі, не варто багато очікувати від саміту G-20, вважає Володимир Фесенко. Про це символізує, власне, відсутність путіна та обструкція Лаврова на саміті.

Володимир Фесенко, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»
Володимир Фесенко, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»

«З дуже великою ймовірністю, за одним лише винятком, ніяких важливих і вагомих рішень на цьому саміті, які стосуватимуться України, не буде… Не буде, навіть, спільної заяви за підсумками саміту. Учасники саміту мають занадто різні інтереси. Взагалі, це зібрання, як правило, не приймає якихось конкретних важливих рішень. Виключення, яке стосується України й де буде ймовірний прогрес — це зернова угода», — каже пан Володимир.

Також Інформатор писав, чого очікувати Україні від саміту G20. Крім того, ми розповідали про зустріч Джо Байдена та Сі Цзіньпіна, на якій обговорювали Україну

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.