Завдав окупантам нищівних втрат: історія оборонця Маріуполя з позивним «Гоголь», який загинув під час бою за місто

Читать на русском

Історія Героя України Віталія Грицаєнка

Читать на русском
Завдав окупантам нищівних втрат: історія оборонця Маріуполя з позивним «Гоголь», який загинув під час бою за місто

Історія Героя України Віталія Грицаєнка

Високий бойовий дух, мужність, витривалість. Саме з такими словами асоціюються в Україні та цілому світі захисники Маріуполя — міста, від якого стараннями регулярної армії рф залишились лише руїни. Серед загиблих оборонців — старший лейтенант Віталій Грицаєнко, позивний «Гоголь», який добровольцем став до лав підрозділу "Азов" у перші роки тоді ще неоголошеної російсько-української війни.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство внутрішніх справ України

27 лютого бойові кораблі рф почали обстрілювати узбережжя Азовського моря в районі Маріуполя з подальшою висадкою морського десанту. Морські піхотинці Збройних сил України відбили три спроби загарбників ступити на берег. Зазнавши значних втрат, противник відступив для перегрупування. Прикриття відходу побратимів та тимчасове утримання берегових рубежів доручили групі військовослужбовців «Азову», до складу якої входив старший лейтенант Грицаєнко.

Упродовж 48 годин вони героїчно відбили чотири спроби висадки морського десанту ворога та завдали йому суттєвих втрат. Грицаєнко особисто знищив дев'ять загарбників. 1 березня противник здійснив чергову спробу прориву оборони Маріуполя. З боку села Калинового Луганської області висунулось 9 танків та близько роти живої сили ворога. Підрозділ під командуванням Грицаєнка дав гідну відсіч незваним гостям. Під час бою «Гоголь» знищив ворожий танк з РПГ-22, а зі стрілецької зброї, це близько двох десятків російських піхотинців. Його підлеглі — три ворожі танки палали за хвилину після того, як вони вступили в бій.

Зрозумівши, що рубіж їм не пройти, окупанти спробували обійти їхні позиції з флангу, проте саме там бійці «Азову» заздалегідь установили протитанкові міни, тож ще три російські танки було знищено. Решта спробували відступити, проте, вдало обрані позиції та чітко розподілені завдання дали захисникам змогу «демілітаризувати» решту бронетехніки противника. Ворожу колону розбили повністю.

15 березня Грицаєнко знову отримав завдання блокувати пересування сил ворога — за даними розвідки, вони були незначні, до взводу. Близько 11:00 наші військові нарахували 12 одиниць бронетехніки різних типів, включаючи три самохідні артилерійські установки, дві реактивні системи залпового вогню «Град», а чисельність ворожих бійців складала близько двох рот.

Завдав окупантам нищівних втрат: історія оборонця Маріуполя з позивним «Гоголь», який загинув під час бою за місто 1

Попри значну перевагу противника у живій силі, захисники вступили у бій — упродовж перших 10 хвилин вони знищили три БТР-8, чотири бронемашини «Тигр», одну бронемашину «Рись» та три десятки російських солдатів. Упродовж двох годин, до прибуття підмоги, вони тримали свої позиції, а після влучної роботи артилерії сміливо перейшли у контрнаступ та змусили противника відступити. Грицаєнко знищив 2 ББМ «Тигр», до відділення живої сили, а після контрнаступу взяв у полон російського офіцера. У ніч з 18 на 19 березня група військовослужбовців «Азову», до складу якої входив старший лейтенант Грицаєнко, здійснила успішний рейд в тил противника.

У результаті наші бійці знищили ворожий командний пункт, підірвали один тиловий склад та один склад з боєприпасами. Також наші воїни знищили 1 танк, 2 БТР та близько взводу живої сили ворога, переважно офіцерів.

Завдав окупантам нищівних втрат: історія оборонця Маріуполя з позивним «Гоголь», який загинув під час бою за місто 2

На жаль, ціною цієї блискучої операції стало життя відважного офіцера. Під час запеклого бойового зіткнення він зазнав тяжких поранень, від яких загинув. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України старшому лейтенанту Грицаєнку Віталію Миколайовичу присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Нагадаємо, у лавах Збройних сил України служать 37 тисяч жінок, з них понад одна тисяча — командирки. Крім того, українські військові показали спалений російський бронетранспортер

Також Інформатор писав, як українські військові захищають підступи до Харкова.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: Суспільне Полтава

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.