Як українські військові захищають підступи до Харкова

Вони готуються до тривалого протистояння, при цьому добре показали себе у першій фазі російського вторгнення

Як українські військові захищають підступи до Харкова

Українські захисники зміцнюють фортифікаційні споруди в Харкові та навколо нього. Вони готують додаткові позиції та роблять все можливе, аби врятувати місто від прориву та окупації. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Національну гвардію України

Сотні метрів обшитих деревом траншей, захищених переходів, замаскованих вогневих позицій. Нацгвардійці готуються до тривалого протистояння, при цьому добре показали себе у першій фазі російського вторгнення. Противник не зміг прорвати їхні позиції.
«Тягач (багатоцільовий транспортер-тягач легкий броньований) знищили ще у перший день війни, мене тут ще не було. По нас найбільше били САУ та міномети. Весь час нас окупанти накривали вогнем, коли у Циркунах стояли. Це вже потім орків вибили. У пряме зіткнення їхні танки на нас сюди не виходили, бо їх не пускала наша артилерія. Всі колони розбивала вже на підступах. Але ми були готові їх зустріти, у нас є все для знищення бронемашин. Ми організували тут дуже добру взаємодію з Харківським національним університетом повітряних сил, спільно з ними знищили два беспілотника «Орлан». Наша зенітна установка не змогла цих «Орланів» дістати. Тоді з ХНУПС приїхали хлопці, ми для них організували позицію, і вони знищили цілі «Стінгерами», – поділився військовий з позивним Кислий.
Як українські військові захищають підступи до Харкова 1
 
Він з захопленням розповідає про своїх бойових побратимів. Мінімальна вікова категорія 19 років, максимальна – більше ніж 60.
"Хлопці дуже різні. Є у нас нейрохірург з позивним Док, який прийшов звичайним парамедиком. Є працівник ІТ-сфери. Є Володимирович гранатометник, вивчає роботу з артилерійським планшетом, молоде поповнення вчить. Патріотизм в душі надзвичайний. За Харків, за Україну, за нашу Батьківщину — роздеруть на шмаття", - говорить військовий.
Багато бійців на цій позиції мають бойовий досвід. Вони здобули його у різний час та у різних підрозділах протягом останніх восьми років. Декому, навіть, довелося зазирнути смерті в очі.
"Ворог вів вогонь саме по наших позиціях. Через вибух міни у нас обвалилася частина бліндажа. У мене у скроню влучив уламок від міни. Мене винесли, надали першу медичну допомогу. Я тоді не відчував, ані болю, ані страху. Просто перед очима побіліло. Я думав спочатку, що помер, а тоді зрозумів, що якщо я думаю, то я живий. Лікарі сказали, що мене врятувало те, що в мене важка кістка. Виявилось, що людина моєї статури має бути легшою на десять кілограмів. Хлопці, коли мене виносили, теж казали, що насилу мене евакуювали — дуже важкий був, – розповідає боєць Дмитро.
Також медики відзначили, що його тканини регенерували швидше, ніж зазвичай. Боєць вже повернувся у стрій до своїх побратимів.
"Спочатку все було жахливо. Через все місто поїхав у військкомат. Там два рази направляли у різні бригади, але все ж таки потрапив у гвардійську частину. Якщо порівняти 14-й та 22-й рік, то різниця відчутна. Там було страшно, але ти розумів, що війна не у всій Україні, що у тебе є тил. А у цій ситуації більше переживаємо за тих, хто в містах», – говорить військовий Олексій.
Поряд з українцями воює громадянин Грузії Лівані. Харків для нього став рідним домом.
"Ця війна почалась ще у 1991 році у Грузії. російська федерація після розпаду СРСР намагається знищити суверенні, вільні держави – Грузію та Україну. Я приїхав в Україну як доброволець ще у 2017 році. Воював в АТО, одружився. Я п’ять років вже живу у Харкові. Проти цієї імперії ми разом! Україна та Грузія разом! І буде разом до кінця — ми переможемо обов’язково", – пояснює військовий з позивним Лівані.
Він нагадав, що багато українців воювало за Грузію у 1991 та 2008 році. Цю допомогу його народ не забуде ніколи.

Як українські військові захищають підступи до Харкова 2

Як українські військові захищають підступи до Харкова 3

Як українські військові захищають підступи до Харкова 4

Як українські військові захищають підступи до Харкова 5

Як українські військові захищають підступи до Харкова 6

Як українські військові захищають підступи до Харкова 7

Нагадаємо, у лавах Збройних сил України служать 37 тисяч жінок, з них понад одна тисяча — командирки. Крім того, в Нацгвардії з’явилася перша жінка-сапер, вона пройшла навчання в Косово.

Також Інформатор писав, що українські військові показали спалений російський бронетранспортер

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube