Затримання Романа Гринкевича: мовний омбудсмен зробив зауваження працівникам ДБР через російську мову

Кремінь нагадав, що правоохоронці належать до осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків

Затримання Романа Гринкевича
Мовний омбудсмен заявив, що сподівається на те, що більше подібних інцидентів з правоохоронцями не буде

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь зробив зауваження за російську мову працівникам ДБР, які затримували Романа Гринкевича в Одесі. Він нагадав, що правоохоронці належать до осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків. Кремінь висловив сподівання, що подібних інцидентів більше не буде.

Про це Кремінь написав на своїй сторінці у фейсбуці. Мовний омбудсмен заявив, що отримав звернення від українців з проханням втрутитися у ситуацію з ДБР.

"На застосування недержавної мови представниками правоохоронних органів критикою спалахнули соцмережі. Громадяни гостро реагують на порушення своїх мовних прав і звертаються до мене з проханням втрутитися в ситуацію. При виконанні службових обов’язків представники правоохоронних органів зобов’язані послуговуватися державною мовою. Сподіваюся, що надалі таких інцидентів не буде", - заявив Тарас Кремінь.

Він нагадав, що правоохоронці належать до осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків. Це передбачають пункти 7 та 8 статті 9 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

До слова, однією з перших, хто звернув увагу на російську мову працівників ДБР стала скандальна екснардепка та мовознавиця Ірина Фаріон. Вона поскаржилася на відео, яке оприлюднило Держбюро розслідувань про затримання Романа Гринкевича. На ньому правоохоронець звертався до підозрюваного російською мовою, зокрема прозвучали фрази "фамилия, имя, отчество", "дата рождения".

"Якого чорта затримувач Гринкевича мовить мовою ворога? То його московити затримали? Чи для поліції закон неписаний…", - йдеться у повідомленні Фаріон в телеграмі.

Наразі на YouTube-каналі ДБР зʼявилося нове відео з українськими субтитрами. Попереднє приховали.

 

"Дуже спішили. Провели виховну роботу, все виправили", - пояснила інцидент радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян у коментарі журналістам hromadske.

Затримання Романа Гринкевича

Романа Гринкевича затримали в понеділок, 22 січня, в Одесі о 6:50 ранку. За даними слідства, він виїхав до Одеси орієнтовно 17 січня і з того часу готувався перетнути державний кордон та виїхати за межі країни. 19 січня за клопотанням прокурорів суд надав дозвіл на його затримання.

А вже у понеділок ввечері, 22 січня, Печерський районний суд Києва обрав йому запобіжний захід. Суд відправив Романа Гринкевича під варту до 17 березня. Йому призначили альтернативу у вигляді застави у розмірі пів мільярда гривень.

До слова, Романа Гринкевича, а також його батька львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, підозрюють у постачанні неякісного одягу для ЗСУ. Це завдало збитків армії на суму майже 1 мільярд гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube